Zespół Placówek Specjalnych
Zespół Placówek Specjalnych - baner
STRONA GŁÓWNA
Zespół Placówek Specjalnych
SP12, BS7
Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 12, Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia Nr 7
ORW
Ośrodek Rewalidacyjno Wychowawczy
INTERNAT
Internat
65-cio lecie Zespołu Placówek Specjalnych
E-dziennik
E-dziennik
Legnica - z nią zawsze po drodze
BIP
BIP

NASZE PRZEDSZKOLAKI

WYDARZENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

WALENTYNKOWE SERCE - 12 II 2018r.

W ramach programu „Ręce pełne pomysłów” Pani Renata zaprosiła dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 5 do wspólnej zabawy. Tematem spotkania było wykonanie serduszka, które będzie wspaniałym prezentem dla najbliższych z okazji Walentynek.

01 02 07
03 04 05 06

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU – 08 II 2018r.

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i konkursami. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz mamusiom, które upiekły dla nas pączki i faworki.

BAL KARNAWAŁOWY
GALERIA

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 7 II 2018r

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (DBI) 2018  obchodzimy w LUTYM pod hasłem: „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Z tej okazji 7 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie - warsztaty, przygotowane i poprowadzone przez nauczyciela Panią Grażynę Jastrzębską dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ramach spotkania dzieci obejrzały bajkę pt. „Mój przyjaciel NECIO ‘, bawiły się kłębkiem wełny – tworząc „internetową sieć”, poznawały klawiaturę – wyszukiwały i kolorowały odpowiednie literki, tworzące wyrazy: KOT, LIS, RYBA i NECIO, słuchały piosenki pt.„ Fajnie w Internecie”, otrzymały „NECIO” – memo oraz kolorowankę - postać NECIA. Na koniec spotkania współnie podsumowaliśmy wiedzę, opowiedając co dzieci zapamiętały z zajęć dotyczących Internetu.

BEZPIECZNY INTERNET
GALERIA

„PRZED FERIAMI O BEZPIECZEŃSTWIE ROZMAWIAMY” – 12 I 2018r.

W dniu 12.01.2018 r. w ramach realizowanego w przedszkolu programu z zakresu edukacji
prozdrowotnej „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”  zostały przeprowadzone  zajęcia dydaktyczne dla wszystkich przedszkolaków – pod hasłem „ Przed feriami o bezpieczeństwie rozmawiamy”. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania się w domu i podczas zabaw na świeżym powietrzu.  Odbyła się projekcja filmu dydaktycznego, w którym znany dzieciom „Lulek”  przypomniał alarmowe  numery telefonów na straż pożarną, policję, pogotowie ratunkowe oraz poznały  numer  alarmowy 112 . Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczną, która utrwaliła poznany nowy numer alarmowy. Prowadząca zajęcia wychowawczyni  na koniec zajęć pożyczyła dzieciom udanego i bezpiecznego wypoczynku.

01 03 02 04 05

ZAJĘCIA EDUKACYJNE POD HASŁEM „JAK NALEŻY DBAĆ O HIGIENĘ JAMY USTNEJ?” – 12 I 2018r.

Na podstawie pakietu  materiałów (plakaty, naklejki, odznaki dla najmłodszych, filmy edukacyjne na płycie DVD i  kolorowanki) w przedszkolu przeprowadzono zajęcia edukacyjne pod hasłem „Jak należy dbać o higienę jamy ustnej?”. Celem było uświadomienie konieczności dbania o higienę jamy ustnej poprzez systematyczne mycie zębów po posiłku oraz udział w kontrolnych wizytach u stomatologa, a także przekazanie materiałów dla nauczycieli i wychowanków do kontynuowania zajęć w grupach.

01 02 03 04
05 06 07 08

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE – 15 XII 2017r.

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii Dziecięco - Młodzieżowej „Jeżyk” miało na celu wprowadzenie przedszkolaków w atmosferę zmieniającej się pory roku oraz nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom  atrybuty zimy. Dzieci z zaciekawieniem dotykały lodu, obserwowały sztuczny śnieg, siadały na sankach, podziwiały deskę snowboardową oraz słuchały czytanej bajki. Zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence „Buch w śnieżny puch” wprowadziła dzieci w świetny nastrój. Nie obyło się również bez niespodzianki. Okazało się, że w pudełku pod choinką czekał na dzieci prezent. Przedszkolaki znalazły w nim styropianowe bombki, kolorowanki oraz Mikołaje w czekoladzie. Radość dzieci była nieoceniona. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną. Każdy przedszkolak miał okazję spróbować swoich umiejętności w zdobieniu świątecznej ozdoby. Dzieciom nie zabrakło zapału do pracy. Wszyscy wrócili do przedszkola z własnoręcznie ozdobioną bombką, którą zawiesili na choince w korytarzu.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE
GALERIA

Bardzo serdeczne dziękujemy pani Ewie za zaproszenie i poświęcony czas.


WIZYTA W SCHRONISKU – 14 XII 2017r.

Przedszkolaki tego dnia pojechały do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Powodem wizyty było zwieńczenie akcji pod hasłem „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Dzieci przekazały wszystkie zebrane dary, które przez miesiąc systematycznie przynosiły do przedszkola. Po terenie schroniska oprowadzili nas jego pracownicy, pokazując, w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam wiele ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta. Mamy nadzieję, że akcja już na dobre wpisze się w tradycję naszego przedszkola i będziemy mogli, co rok wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości.
Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

01 02 05 03 04

WARSZTATY PLASTYCZNE- 13 XII 2017r.

Jak tradycja nakazuje 13 grudnia  br., odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne dla naszych wychowanków Miejskiego Przedszkola Nr 5. Tym razem pod okiem pani Renaty Zabłotnej przedszkolaki ugniatały, wałkowały, a na koniec wykrawały foremkami masę solną. Właśnie z niej powstały świąteczne cudeńka. Teraz wystarczy pomalować wykonane ozdoby i zawiesić na choince.

01 02
03 04 05

WARSZTATY ZDOBIENIA BOMBEK – 11 XII 2017r.

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, refleksji i spotkań rodzinnych. Warsztaty zdobienia bombek pomogą naszym milusińskim wgłębić się w tę wzniosłą atmosferę i być jej integralną częścią. Dzięki tym zajęciom umożliwimy najmłodszym, choć na chwilę poczuć ducha czasów, w których własnoręczne wykonywanie ozdób choinkowych było najpiękniejszą częścią świąt. Okazuje się, że nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, by tworzyć klimatyczne, błyszczące i magiczne ozdoby choinkowe! Następnego dnia wykonane przez dzieci bombki zostały powieszone na choince stojącej w korytarzu przedszkola.

Zachęcamy rodziców do podziwiania wyjątkowych bombek swoich pociech.

01 02 03 04 05
06 07 08 09

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM – 06 XII 2017r.

Tego dnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – „prawdziwy” święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m.in. poprzez obdarowywanie prezentami ludzi, w szczególności dzieci. Każda grupa wykonała dla świętego Mikołaja bardzo ciekawe prace plastyczne. Różnorodne techniki sprawiły, że każda z nich była oryginalna i ciekawa. Miłym akcentem spotkania było śpiewanie znanych i lubianych piosenek z naszym gościem. Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów i sesja fotograficzna z Mikołajem.  Święty Mikołaj życzył wszystkim przedszkolakom oraz pracownikom placówki zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.  Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
GALERIA

Nauczycielki przedszkola serdecznie dziękują Rodzicom za przygotowanie paczek na Mikołaja dla naszych dzieci.


ZABAWA ANDRZEJKOWA – 30 XI 2017r.

Andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Przedszkolaki  podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Wróżby oraz konkursy były wielką atrakcją. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską, „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką, „kim będę w przyszłości”. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również świetną zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

01 03 02
05 04 06

WARSZTATY CERAMICZNE dla Przedszkolaków MP 5 - 25 XI 2017r.

To już drugie spotkanie z naszymi najmłodszymi wychowankami ZPS – Przedszkolakami!  W ramach autorskiego programu pani Renaty Zabłotnej „Ręce pełne pomysłów” cyklicznie co miesiąc organizowane są warsztaty ceramiczne. Tym razem uczestnicy wyczarowali z gliny koronkową podstawkę pod świecznik.  Dzieci przy pomocy dorosłych miały za zadanie rozwałkować glinę, odbić koronkę i wyciąć płytkę. Taka forma zabawy przynosi doskonały efekt terapeutyczny i relaksacyjny, w znacznym stopniu wpływa również na  rozwój zdolności manualnych.

04 01 02 03

ZAJĘCIA OTWARTE Z UDZIAŁEM RODZICÓW - 24 XI 2017r.

W dniu 24 listopada odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty z udziałem rodziców pt. ,,Las wokół nas". Panie zabrały nas na spacer ścieżkami sensorycznymi podczas którego uwrażliwialiśmy dłonie i stopy. W czasie ich trwania nauczyliśmy się wykonywać nietypowe masy plastyczne których zapachy i kolory zachwyciły uczestników zajęć. Mieliśmy także możliwość przypomnienia sobie tego, jak pachnie las. Wspólne działania z rodzicami przysporzyły nam wiele radości.

ZAJĘCIA OTWARTE Z UDZIAŁEM RODZICÓW
GALERIA

WYJŚCIE NA SKWER SYBIRAKÓW – 13 XI 2017r.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki zapaliły znicze pod pomnikiem Zesłańców Sybiru zlokalizowanym na Skwerze Sybiraków. Przed wyjściem dzieci uczestniczyły w spotkaniu, na którym zostały przypomniane im symbole narodowe. Utrwaliły wiadomości o tym jak wygląda godło Polski, co symbolizują czerwień i biel? Z uwagą oglądały krótki film o powstaniu państwa polskiego i walce małych chłopców, którzy walczyli w obronie ojczyzny (Orlęta Lwowskie).

01 02 03
04 05 06

JESIENNE WARSZTATY CERAMICZNE – 25 X 2017r.

W dniu dzisiejszym wszystkie dzieci z przedszkola uczestniczyły w  warsztatach organizowanych w pracowni ceramicznej. Dzieci w poszczególnych grupach wykonywały swoją pracę etapami, według poleceń pani Renaty. Przedszkolaki odbijały liście w glinie, w skupieniu, z wielką dokładnością i fantazją. Wykonane prace zostaną jakiś czas w przedszkolu, ponieważ muszą się wysuszyć. Zostaną wypalone w piecu a następnie wymalowane. Warsztaty ceramiczne, w których uczestniczą wychowankowie naszego przedszkola,  pozwalają dzieciom na kontakt z materią jaką jest glina, a swobodne ugniatanie, ściskanie, wałkowanie świetnie wpływa na rozwój małej motoryki – tak ważnej dla przyszłego pisania, rysowania, trzymania przedmiotów, wycinania.

01 02 03 04
05 06 07 08

WYCIECZKA DO PALMIARNI - 06 X 2017r.

Pogoda nas nie rozpieszcza. Nam jednak deszczyk nie jest straszny i po raz kolejny postanowiliśmy udać się do Parku Miejskiego by odwiedzić znajdującą się w nim palmiarnię. Głównym celem wycieczki było przybliżenie przedszkolakom wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację. W ciepłym i wilgotnym pawilonie szklarni podziwialiśmy rośliny tropikalne o efektownych liściach i pnączach, paprocie, palmy, daktylowce oraz wiele gatunków kaktusów. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć, na jakich drzewach rosną cytryny. Poza roślinami z różnych sfer klimatycznych widzieliśmy także wiele gatunków papug, ryb oraz żółwi pływających w oczku wodnym.

01 02 03 04 05
06 07 08


WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „GAJÓWKA GŁUSZEC” W BORÓWKACH - 03 X 2017r.

Dnia 03.10.2017r. przedszkolaki uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gajówka Głuszec” w Borówkach. Właścicielka - pani Bogusia, przywitała nas pyszną herbatką ziołową oraz zorganizowała zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej. Dzieci zwiedziły pobliskie gospodarstwa, wzięły udział w warsztatach zielarskich tworząc woreczki zapachowe z kompozycją różnych ziół. Odbyły też spacer po lesie oglądając drzewa, rośliny leśne i grzyby w naturalnym środowisku.

01 02 03 04 05 06 07 08 09
10 11 12

 


OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA - 22 IX 2017r.

dzien przedszkolaka
Nasze przedszkolaki świętowały ten dzień w piątek 22 września. Szczególny  nastrój panował  w naszym przedszkolu  od samego rana,  tego dnia wszystkie dzieci pospiesznie kroczyły do przedszkola by rozpocząć wielkie świętowanie. Po krótkim wprowadzeniu  i wyjaśnieniu dzieciom idei  święta, wysłuchaniu  hymnu przedszkolaka oraz złożeniu  życzeń  rozpoczęliśmy to,  co przedszkolaki lubią najbardziej, czyli wesołą zabawę. Ulubione pląsy oraz zabawy ruchowe wszystkich wprowadziły  w doskonały nastrój i sprawiły, że ani przez chwilę nikt nie narzekał na nudę. W drugiej części spotkania dzieci rozwijały zdolności manualne podczas wykonania siedmiobarwnej tęczy. Przedszkolaki  z entuzjazmem podejmowały kolejne zadania a  uśmiechy na  twarzach, najlepiej odzwierciedlały ich znakomity nastrój. Nasze przedszkole rozbrzmiewało śpiewem, muzyką, no i oczywiście radością a wesołej zabawy nie było tego dnia końca. Za aktywny udział we wspólnych zabawach dzieci otrzymały medale. Na zakończenie przedszkolaki przemaszerowały ulicami osiedla z transparentem i kolorowymi balonami. Barwny korowód wzbudził zainteresowanie przechodniów i okolicznych mieszkańców. Przedszkolaki z dumą informowały o swoim święcie. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
GALERIA

 


PRZEDSZKOLAKI WIEDZĄ JAK BEZPIECZNE BAWIĆ SIĘ  NA PLACU ZABAW - IX 2017r.

Dni są wciąż jeszcze ciepłe, świeci słonko, po niebie wędrują białe obłoczki, wiatr delikatnie powiewa. Korzystając z pięknych, wrześniowych dni spędzamy wiele przyjemnych chwil na placu zabaw. Zabawy pod chmurką dostarczają dzieciom wiele pozytywnych emocji, a przede wszystkim zdrowia. Pozwalają na rozładowanie ich wewnętrznej energii.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018
GALERIA

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018

Dzień w którym rozpoczyna sie nowy rok szkolny to wyjątkowy dzień w życiu każdego ucznia. Po długiej wakacyjnej przerwie - powrót do szkoły.
Dyrektor Pani Bożena Zakowicz oraz Pani Beata Kocot serdecznie powitały wszystkich zgromadzonych uczniów, szczególnie pierwszoklasistów oraz dzieci przedszkolne wraz z rodzicami.
Życzymy Wam, drodzy uczniowie dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu, mnóstwa sukcesów w konkursach i zawodach sportowych. Nauczycielom życzymy cierpliwości i wytrwałości, satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu sukcesów w pracy dydaktyczno-wychowawczej, natomiast pozostałym pracownikom szkoły- spokoju i zadowolenia z pracy.


 

NASZE PRZEDSZKOLAKI

WYDARZENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

WALENTYNKOWE SERCE - 12 II 2018r.

W ramach programu „Ręce pełne pomysłów” Pani Renata zaprosiła dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 5 do wspólnej zabawy. Tematem spotkania było wykonanie serduszka, które będzie wspaniałym prezentem dla najbliższych z okazji Walentynek.

01 02 07
03 04 05 06

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU – 08 II 2018r.

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i konkursami. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz mamusiom, które upiekły dla nas pączki i faworki.

BAL KARNAWAŁOWY
GALERIA

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 7 II 2018r

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (DBI) 2018  obchodzimy w LUTYM pod hasłem: „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Z tej okazji 7 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie - warsztaty, przygotowane i poprowadzone przez nauczyciela Panią Grażynę Jastrzębską dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ramach spotkania dzieci obejrzały bajkę pt. „Mój przyjaciel NECIO ‘, bawiły się kłębkiem wełny – tworząc „internetową sieć”, poznawały klawiaturę – wyszukiwały i kolorowały odpowiednie literki, tworzące wyrazy: KOT, LIS, RYBA i NECIO, słuchały piosenki pt.„ Fajnie w Internecie”, otrzymały „NECIO” – memo oraz kolorowankę - postać NECIA. Na koniec spotkania współnie podsumowaliśmy wiedzę, opowiedając co dzieci zapamiętały z zajęć dotyczących Internetu.

BEZPIECZNY INTERNET
GALERIA

„PRZED FERIAMI O BEZPIECZEŃSTWIE ROZMAWIAMY” – 12 I 2018r.

W dniu 12.01.2018 r. w ramach realizowanego w przedszkolu programu z zakresu edukacji
prozdrowotnej „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”  zostały przeprowadzone  zajęcia dydaktyczne dla wszystkich przedszkolaków – pod hasłem „ Przed feriami o bezpieczeństwie rozmawiamy”. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania się w domu i podczas zabaw na świeżym powietrzu.  Odbyła się projekcja filmu dydaktycznego, w którym znany dzieciom „Lulek”  przypomniał alarmowe  numery telefonów na straż pożarną, policję, pogotowie ratunkowe oraz poznały  numer  alarmowy 112 . Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczną, która utrwaliła poznany nowy numer alarmowy. Prowadząca zajęcia wychowawczyni  na koniec zajęć pożyczyła dzieciom udanego i bezpiecznego wypoczynku.

01 03 02 04 05

ZAJĘCIA EDUKACYJNE POD HASŁEM „JAK NALEŻY DBAĆ O HIGIENĘ JAMY USTNEJ?” – 12 I 2018r.

Na podstawie pakietu  materiałów (plakaty, naklejki, odznaki dla najmłodszych, filmy edukacyjne na płycie DVD i  kolorowanki) w przedszkolu przeprowadzono zajęcia edukacyjne pod hasłem „Jak należy dbać o higienę jamy ustnej?”. Celem było uświadomienie konieczności dbania o higienę jamy ustnej poprzez systematyczne mycie zębów po posiłku oraz udział w kontrolnych wizytach u stomatologa, a także przekazanie materiałów dla nauczycieli i wychowanków do kontynuowania zajęć w grupach.

01 02 03 04
05 06 07 08

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE – 15 XII 2017r.

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii Dziecięco - Młodzieżowej „Jeżyk” miało na celu wprowadzenie przedszkolaków w atmosferę zmieniającej się pory roku oraz nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom  atrybuty zimy. Dzieci z zaciekawieniem dotykały lodu, obserwowały sztuczny śnieg, siadały na sankach, podziwiały deskę snowboardową oraz słuchały czytanej bajki. Zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence „Buch w śnieżny puch” wprowadziła dzieci w świetny nastrój. Nie obyło się również bez niespodzianki. Okazało się, że w pudełku pod choinką czekał na dzieci prezent. Przedszkolaki znalazły w nim styropianowe bombki, kolorowanki oraz Mikołaje w czekoladzie. Radość dzieci była nieoceniona. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną. Każdy przedszkolak miał okazję spróbować swoich umiejętności w zdobieniu świątecznej ozdoby. Dzieciom nie zabrakło zapału do pracy. Wszyscy wrócili do przedszkola z własnoręcznie ozdobioną bombką, którą zawiesili na choince w korytarzu.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE
GALERIA

Bardzo serdeczne dziękujemy pani Ewie za zaproszenie i poświęcony czas.


WIZYTA W SCHRONISKU – 14 XII 2017r.

Przedszkolaki tego dnia pojechały do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Powodem wizyty było zwieńczenie akcji pod hasłem „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Dzieci przekazały wszystkie zebrane dary, które przez miesiąc systematycznie przynosiły do przedszkola. Po terenie schroniska oprowadzili nas jego pracownicy, pokazując, w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam wiele ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta. Mamy nadzieję, że akcja już na dobre wpisze się w tradycję naszego przedszkola i będziemy mogli, co rok wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości.
Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci i ich rodziców, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

01 02 05 03 04

WARSZTATY PLASTYCZNE- 13 XII 2017r.

Jak tradycja nakazuje 13 grudnia  br., odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne dla naszych wychowanków Miejskiego Przedszkola Nr 5. Tym razem pod okiem pani Renaty Zabłotnej przedszkolaki ugniatały, wałkowały, a na koniec wykrawały foremkami masę solną. Właśnie z niej powstały świąteczne cudeńka. Teraz wystarczy pomalować wykonane ozdoby i zawiesić na choince.

01 02
03 04 05

WARSZTATY ZDOBIENIA BOMBEK – 11 XII 2017r.

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, refleksji i spotkań rodzinnych. Warsztaty zdobienia bombek pomogą naszym milusińskim wgłębić się w tę wzniosłą atmosferę i być jej integralną częścią. Dzięki tym zajęciom umożliwimy najmłodszym, choć na chwilę poczuć ducha czasów, w których własnoręczne wykonywanie ozdób choinkowych było najpiękniejszą częścią świąt. Okazuje się, że nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, by tworzyć klimatyczne, błyszczące i magiczne ozdoby choinkowe! Następnego dnia wykonane przez dzieci bombki zostały powieszone na choince stojącej w korytarzu przedszkola.

Zachęcamy rodziców do podziwiania wyjątkowych bombek swoich pociech.

01 02 03 04 05
06 07 08 09

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM – 06 XII 2017r.

Tego dnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – „prawdziwy” święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m.in. poprzez obdarowywanie prezentami ludzi, w szczególności dzieci. Każda grupa wykonała dla świętego Mikołaja bardzo ciekawe prace plastyczne. Różnorodne techniki sprawiły, że każda z nich była oryginalna i ciekawa. Miłym akcentem spotkania było śpiewanie znanych i lubianych piosenek z naszym gościem. Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów i sesja fotograficzna z Mikołajem.  Święty Mikołaj życzył wszystkim przedszkolakom oraz pracownikom placówki zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.  Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
GALERIA

Nauczycielki przedszkola serdecznie dziękują Rodzicom za przygotowanie paczek na Mikołaja dla naszych dzieci.


ZABAWA ANDRZEJKOWA – 30 XI 2017r.

Andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Przedszkolaki  podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Wróżby oraz konkursy były wielką atrakcją. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską, „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką, „kim będę w przyszłości”. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również świetną zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

01 03 02
05 04 06

WARSZTATY CERAMICZNE dla Przedszkolaków MP 5 - 25 XI 2017r.

To już drugie spotkanie z naszymi najmłodszymi wychowankami ZPS – Przedszkolakami!  W ramach autorskiego programu pani Renaty Zabłotnej „Ręce pełne pomysłów” cyklicznie co miesiąc organizowane są warsztaty ceramiczne. Tym razem uczestnicy wyczarowali z gliny koronkową podstawkę pod świecznik.  Dzieci przy pomocy dorosłych miały za zadanie rozwałkować glinę, odbić koronkę i wyciąć płytkę. Taka forma zabawy przynosi doskonały efekt terapeutyczny i relaksacyjny, w znacznym stopniu wpływa również na  rozwój zdolności manualnych.

04 01 02 03

ZAJĘCIA OTWARTE Z UDZIAŁEM RODZICÓW - 24 XI 2017r.

W dniu 24 listopada odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty z udziałem rodziców pt. ,,Las wokół nas". Panie zabrały nas na spacer ścieżkami sensorycznymi podczas którego uwrażliwialiśmy dłonie i stopy. W czasie ich trwania nauczyliśmy się wykonywać nietypowe masy plastyczne których zapachy i kolory zachwyciły uczestników zajęć. Mieliśmy także możliwość przypomnienia sobie tego, jak pachnie las. Wspólne działania z rodzicami przysporzyły nam wiele radości.

ZAJĘCIA OTWARTE Z UDZIAŁEM RODZICÓW
GALERIA

WYJŚCIE NA SKWER SYBIRAKÓW – 13 XI 2017r.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki zapaliły znicze pod pomnikiem Zesłańców Sybiru zlokalizowanym na Skwerze Sybiraków. Przed wyjściem dzieci uczestniczyły w spotkaniu, na którym zostały przypomniane im symbole narodowe. Utrwaliły wiadomości o tym jak wygląda godło Polski, co symbolizują czerwień i biel? Z uwagą oglądały krótki film o powstaniu państwa polskiego i walce małych chłopców, którzy walczyli w obronie ojczyzny (Orlęta Lwowskie).

01 02 03
04 05 06

JESIENNE WARSZTATY CERAMICZNE – 25 X 2017r.

W dniu dzisiejszym wszystkie dzieci z przedszkola uczestniczyły w  warsztatach organizowanych w pracowni ceramicznej. Dzieci w poszczególnych grupach wykonywały swoją pracę etapami, według poleceń pani Renaty. Przedszkolaki odbijały liście w glinie, w skupieniu, z wielką dokładnością i fantazją. Wykonane prace zostaną jakiś czas w przedszkolu, ponieważ muszą się wysuszyć. Zostaną wypalone w piecu a następnie wymalowane. Warsztaty ceramiczne, w których uczestniczą wychowankowie naszego przedszkola,  pozwalają dzieciom na kontakt z materią jaką jest glina, a swobodne ugniatanie, ściskanie, wałkowanie świetnie wpływa na rozwój małej motoryki – tak ważnej dla przyszłego pisania, rysowania, trzymania przedmiotów, wycinania.

01 02 03 04
05 06 07 08

WYCIECZKA DO PALMIARNI - 06 X 2017r.

Pogoda nas nie rozpieszcza. Nam jednak deszczyk nie jest straszny i po raz kolejny postanowiliśmy udać się do Parku Miejskiego by odwiedzić znajdującą się w nim palmiarnię. Głównym celem wycieczki było przybliżenie przedszkolakom wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację. W ciepłym i wilgotnym pawilonie szklarni podziwialiśmy rośliny tropikalne o efektownych liściach i pnączach, paprocie, palmy, daktylowce oraz wiele gatunków kaktusów. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć, na jakich drzewach rosną cytryny. Poza roślinami z różnych sfer klimatycznych widzieliśmy także wiele gatunków papug, ryb oraz żółwi pływających w oczku wodnym.

01 02 03 04 05
06 07 08


WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „GAJÓWKA GŁUSZEC” W BORÓWKACH - 03 X 2017r.

Dnia 03.10.2017r. przedszkolaki uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gajówka Głuszec” w Borówkach. Właścicielka - pani Bogusia, przywitała nas pyszną herbatką ziołową oraz zorganizowała zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej. Dzieci zwiedziły pobliskie gospodarstwa, wzięły udział w warsztatach zielarskich tworząc woreczki zapachowe z kompozycją różnych ziół. Odbyły też spacer po lesie oglądając drzewa, rośliny leśne i grzyby w naturalnym środowisku.

01 02 03 04 05 06 07 08 09
10 11 12

 


OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA - 22 IX 2017r.

dzien przedszkolaka
Nasze przedszkolaki świętowały ten dzień w piątek 22 września. Szczególny  nastrój panował  w naszym przedszkolu  od samego rana,  tego dnia wszystkie dzieci pospiesznie kroczyły do przedszkola by rozpocząć wielkie świętowanie. Po krótkim wprowadzeniu  i wyjaśnieniu dzieciom idei  święta, wysłuchaniu  hymnu przedszkolaka oraz złożeniu  życzeń  rozpoczęliśmy to,  co przedszkolaki lubią najbardziej, czyli wesołą zabawę. Ulubione pląsy oraz zabawy ruchowe wszystkich wprowadziły  w doskonały nastrój i sprawiły, że ani przez chwilę nikt nie narzekał na nudę. W drugiej części spotkania dzieci rozwijały zdolności manualne podczas wykonania siedmiobarwnej tęczy. Przedszkolaki  z entuzjazmem podejmowały kolejne zadania a  uśmiechy na  twarzach, najlepiej odzwierciedlały ich znakomity nastrój. Nasze przedszkole rozbrzmiewało śpiewem, muzyką, no i oczywiście radością a wesołej zabawy nie było tego dnia końca. Za aktywny udział we wspólnych zabawach dzieci otrzymały medale. Na zakończenie przedszkolaki przemaszerowały ulicami osiedla z transparentem i kolorowymi balonami. Barwny korowód wzbudził zainteresowanie przechodniów i okolicznych mieszkańców. Przedszkolaki z dumą informowały o swoim święcie. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
GALERIA

 


PRZEDSZKOLAKI WIEDZĄ JAK BEZPIECZNE BAWIĆ SIĘ  NA PLACU ZABAW - IX 2017r.

Dni są wciąż jeszcze ciepłe, świeci słonko, po niebie wędrują białe obłoczki, wiatr delikatnie powiewa. Korzystając z pięknych, wrześniowych dni spędzamy wiele przyjemnych chwil na placu zabaw. Zabawy pod chmurką dostarczają dzieciom wiele pozytywnych emocji, a przede wszystkim zdrowia. Pozwalają na rozładowanie ich wewnętrznej energii.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018
GALERIA

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018

Dzień w którym rozpoczyna sie nowy rok szkolny to wyjątkowy dzień w życiu każdego ucznia. Po długiej wakacyjnej przerwie - powrót do szkoły.
Dyrektor Pani Bożena Zakowicz oraz Pani Beata Kocot serdecznie powitały wszystkich zgromadzonych uczniów, szczególnie pierwszoklasistów oraz dzieci przedszkolne wraz z rodzicami.
Życzymy Wam, drodzy uczniowie dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu, mnóstwa sukcesów w konkursach i zawodach sportowych. Nauczycielom życzymy cierpliwości i wytrwałości, satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu sukcesów w pracy dydaktyczno-wychowawczej, natomiast pozostałym pracownikom szkoły- spokoju i zadowolenia z pracy.


 

2016-2017

WYCIECZKA DO GRZYBIAN - 07.06.2017r.

W środę byliśmy na wycieczce w Grzybianach. Wspólnie bawiliśmy się na placu zabaw – huśtaliśmy się, zjeżdżaliśmy na ślizgawce, wchodziliśmy wysoko po linach, „jeździliśmy” na sztucznym koniku, graliśmy w piłkę. Po zabawie odpoczywaliśmy w altanach i jedliśmy pyszną kiełbasę z grilla. Do przedszkola wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

IMG 20170607 102053 IMG 20170607 102412 IMG 20170607 102328 IMG 20170607 102301
IMG 20170607 110510 IMG 20170607 103449 IMG 20170607 103045 IMG 20170607 102508

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ Z PLAY-DOH – 31.05.2017r.  

Ostatnie warsztaty plastyczne w ramach realizacji Ogólnopolskiego  Programu dla Przedszkoli „Akademii Wyobraźni Play – Doh” odbyły się w naszym przedszkolu pod hasłem „Cyferkowa kraina wyobraźni”. Tym razem dzieci za pomocą ciastolinowych kółeczek wylepiały kształt cyfry. Zajęcia zakończyły się wręczeniem pamiątkowych dyplomów.
Udział w Programie umożliwił prowadzenie z przedszkolakami ciastolinowych warsztatów rozwijających w nich zdolności plastycznie i wyobraźnię. W trakcie zajęć dzieci poznały różne techniki wykonywania prac. Wszystkie zabawy miały wpływ na wspomaganie rozwoju, wyobraźni i małej motoryki dzieci.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, za wsparcie finansowe na zakup ciastoliny oraz oddanie głosu na nasze przedszkole w organizowanym  konkursie programowym, w którym zdobyliśmy 77 głosów.

20170531 103146 20170531 103146 20170531 103158 20170531 103253
20170531 103550 20170531 103653 20170531 103609
20170531 110851 20170531 103712

„RUCH TO ZDROWIE, KAŻDY PRZEDSZKOLAK TO POWIE!”– 30.05.2017r.

Pod takim hasłem w sali ruchowej odbyły się wspólne ćwiczenia poranne przedszkolaków. W ramach realizacji programu „Więcej ruchu dla maluchów” nauczycielki przedszkola systematycznie prowadzą ćwiczenia poranne z dziećmi wykorzystując różnorodne przybory i sprzęt gimnastyczny. Dzieci mają do dyspozycji szarfy, woreczki, piłki, skakanki, materace, hula-hop itp. Podczas tego rodzaju zajęć bardzo duży nacisk kładziemy na ćwiczenia gimnastyczne, których celem jest kształtowanie sprawności fizycznej, zwinności i koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz uświadamianie korzyści dla organizmu wynikających z ćwiczeń gimnastycznych.

20170530 083809 20170530 083743 20170530 085859
20170530 084623 20170530 084705 20170530 084709 20170530 084716 20170530 085212 20170530 085411

PIKNIK Z OKAZJI DNIA RODZINY
POD HASŁEM „SZKOŁA I RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA” – 27.05.2017r.

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych rodziców. W ten niezwykle ważny czas dzieci przedstawiają program artystyczny nie tylko dla Mam, a również dla Tatusiów obchodząc wspólnie „Dzień rodziny”, na który może przybyć również ukochana babcia, jak i ukochana ciocia.
„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla całych rodzin jak i szkoły pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który możemy spędzić na wspólnej zabawie. Była dyskoteka, zumba na wesoło, malowanie twarzy oraz puszczane magicznych baniek. Rodzice oraz ich pociechy  wraz z całą społecznością szkolną tańczyli, śpiewali oraz brali udział w licznych konkursach. Nauczyciele zadbali nie tylko o rozrywkę ale także o to, by nikt nie był głodny i spragniony. Były lody, jogurty, napoje, owoce i przepyszne ciasta. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy między domem rodzinnym, a szkołą.

IMG 0630 IMG 0644 IMG 0662 IMG 0657
IMG 0720 IMG 0702 IMG 0697 IMG 0695
IMG 0694 IMG 0689 IMG 0666 IMG 0660

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE WIEJSKIM – 19.05.2017r.

Przedszkolaki, w ramach realizowanych tematów związanych z poznawaniem zwierząt gospodarskich, 19 maja udały się z wizytą do Gospodarstwa Agroturystycznego „U babuni” w Jaroszówce. Podczas wycieczki dzieci miały okazję poznać tajniki życia na wsi, głaskały różne wiejskie zwierzęta w zagrodzie, doiły krowę, karmiły króliki  i kury. Z zachwytem słuchały opowieści pani gospodyni o ciekawostkach z życia zwierząt i przyrodzie, która zewsząd nas otaczała. Ogromną frajdę sprawiło maluchom sprawdzanie czy kury  potrafią tak samo wysoko fruwać jak inne ptaki. Z nie mniejszym zaciekawieniem przedszkolaki obserwowały mieszkańców obory i stajni. Dużą atrakcją okazała się przejażdżka  bryczką. Przedszkolaki  bawiły się również na placu zabaw zorganizowanym na wiejskim podwórku. Na zakończenie spotkania dzieci zjadły pieczone kiełbaski  i wypiły herbatę z miętą i owocami.  

20170519 102852 20170519 103016 20170519 103054 20170519 103504
20170519 103713 20170519 105029 20170519 105043
20170519 114529 20170519 114644


SPOTKANIE INTEGRACYJNE PRZEDSZKOLAKÓW „POZNAJMY SIĘ, POBAWMY SIĘ” – 05.05.2017r.

Ważnym elementem edukacyjnym są spotkania integracyjne. Właśnie takie spotkanie odbyło się w naszym Przedszkolu pod hasłem „Poznajmy się, pobawmy się”. Zaproszonymi gośćmi byli wychowankowie grupy 3 Miejskiego Przedszkola Nr  14  w Legnicy.  Głównym celem spotkania była integracja wszystkich dzieci oraz doświadczanie przyjemnych doznań wynikających z udziału we wspólnych zabawach. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym naszych przedszkolaków. Dzieci  recytowały wiersze i śpiewały piosenki poznane w przedszkolu. Podczas wspólnych zabaw i pląsów w kole wszyscy bawili się znakomicie. W drugiej części spotkania dzieci rozwijały umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualne podczas zajęć w pracowni ceramicznej, gdzie wykonały miseczki z gliny. Nie zabrakło wspólnych zabaw w kącikach zainteresowań. Dzieci układały puzzle, klocki, bawiły się samochodami. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Czas upłynął bardzo szybko i trzeba było pożegnać gościnne przedszkolaki, które w podziękowaniu za wspólną zabawę podarowały naszym dzieciom własnoręcznie wykonaną kartkę oraz słodycze. Radosne twarze i uśmiech dzieci świadczą o tym, że kontakt z zaprzyjaźnionymi przedszkolakami  przebiegł w miłej i radosnej atmosferze.

Miło było się wspólnie pobawić. Fajnie mieć nowych kolegów…

01 02 03 04
05 06 07 08

WYJŚCIE DO SALI ZABAW „KINDERPLANETA” – 04.05.2017r.

Tego dnia  radośnie spędziły czas w Sali Zabaw  „Kinderplaneta”. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Niezwykłą atrakcją okazała się zjeżdżalna, basen z piłeczkami oraz ciuchcia. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, koników, skakały na trampolinie. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do Przedszkola.

01 02 03 04 05
06 07 08

WARSZTATY CERAMICZNE „PREZENT DLA MAMY I TATY” – 28.04.2017r.

Wychowankowie przedszkola przygotowując się do uroczystości z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty wykonały w pracowni ceramicznej dla nich prezenty. Tym razem dzieci zrobiły serca z gliny. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Efektem twórczej pracy są piękne serca, które zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu, a następnie  pomalowane. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Wszyscy świetnie się bawili. Z pewnością takie własnoręcznie wykonane upominki spodobają się rodzicom.

01 02 03
04 05 06 07

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ – 27.04.2017r.

W kwietniu  odbyło się spotkanie z  panią pielęgniarką. Dzieci  ze skupieniem i wielką uwagą słuchały jak pani Grażynka opowiadała o swojej pracy. Pani pielęgniarka zaprezentowała przedszkolakom rekwizyty potrzebne  w codziennej pracy – ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże, plastry i wyjaśniła do czego służą. Zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia, chętnym przykleiła plasterki. Dzieci miały mnóstwo pytań do pani pielęgniarki, na które sympatyczna pani Grażynka z radością odpowiadała.

  05 06  
01 02 03 04

WIZYTA W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM– 27.04.2017r.

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Prozdrowotnej „Akademii Aquafresh” dzieci odwiedziły gabinet stomatologiczny w Przychodni „Stomadent”. Pani asystentka powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała  o  pracy dentysty, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się  wcale nie taki straszny, a także „przejażdżka” w górę i w dół. Pani asystentka zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do wizyty u dentysty. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń  dzieci wróciły do przedszkola.

01 02 03 04

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U FOTOGRAFA – 26.04.2017r.

Przedszkolaki w tym dniu odwiedziły pobliski osiedlowy Zakład Fotograficzny „Zwierciadło”. Dzieci pięknie przywitała pani Paulina wraz z mamą. Pani fotograf opowiedziała, na czym polega praca fotografa. Pokazała też dzieciom współczesne sposoby robienia zdjęć. Przedszkolaki obserwowały aparaty i różnorodny sprzęt fotograficzny. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak miał zrobione swoje zdjęcie portretowe a na koniec przed studiem zostało wykonane zdjęcie grupowe, gdzie radości i uśmiechów na twarzach dzieci nie było końca.

03 02  01
04 05 06

WYJŚCIE DO JEDNOSTKI STRAŻY POŻARNEJ – 25.04.2017r.

Przedszkolaki w dniu dzisiejszym wybrały się na krótką, lecz bardzo ciekawą, wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitał ich młody strażak, który chętnie opowiadał dzieciom o swojej pracy, która jest pracą bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną. Ponadto odbył się pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu.

01 02 03
04 05 06

WYJŚCIE DO CENTRUM OGRODNICZEGO „MAJEWSCY” – 24.04.2017 r.

Przedszkolaki wybrały się ze swoimi  paniami na wycieczkę do Centrum Ogrodniczego „Majewscy”. Celem wycieczki było poznanie różnorodności nasion, cebulek, sadzonek. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się  również narzędziom ogrodniczym dostępnym w sklepie. Udał się również przedszkolny zakup nasion rzeżuchy. Wycieczka była początkiem hodowli założonej w kąciku przyrody. Dzieci zamieniły się w małych ogrodników, a całość działań oprócz wzbudzania zainteresowania szatą rośliną miała na celu rozwijanie wśród dzieci poszanowania przyrody.

01 02 03

ZABAWY BADAWCZE Z WODĄ – 21.04.2017r.

Tego dnia  nasze przedszkolaki jak zwykle piły wodę i zdobywały nowe informacje – bawiły się wodą: tworzyły kolorowe bańki mydlane, przelewały wodę, poznawały jej kształt, uczyły się o zanieczyszczeniach szkodliwych dla wody i zdrowia, wykonywały również zabawki z butelek PET. Zabawa trwała bardzo długo i ani przez chwilę dzieci się nie nudziły.

05 06 07 08
01 03 04 02

TWÓRCZOŚĆ ARTYSTYCZNA I WSPIERANIE ROZWOJU DZIECKA
PODCZAS CIASTO LINOWYCH WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH - 20.04.2017r.


Po raz drugi odbyły się w naszym przedszkolu ciastolinowe warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci wykonały prace, które zostały zgłoszone do  konkursu w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Przedszkoli pt. „Cyferkowo -Literkowa Kraina Wyobraźni”. Dzieci wylepiały ciastoliną kształt drukowanej litery. Tego rodzaju czynności wykonywane są palcami, co pozwala rozwinąć sprawność manualną i precyzję ruchów ręki. Poza świetną zabawą, nauką literek, dzieci ćwiczą małą motorykę. Dzięki temu ich paluszki łatwiej w przyszłości poradzą sobie z prawidłowym trzymaniem przyborów do pisania i precyzyjnym nimi operowaniem.

01 02 09 03 04
05 06 07 08

UWAGA KONKURS !!!
Oddaj swój głos w Ciastolinowym Konkursie Plastycznym naszych przedszkolaków pt. „Cyferkowo - Literkowa Kraina Wyobraźni”. Głosować można od dnia 24 kwietnia  do dnia 5 maja na stronie www.akademia-playdoh.pl w zakładce konkursowej - praca numer 181. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 maja. Jury wybierze 3 zwycięzców oraz 5 wyróżnień spośród 30 prac, które uzyskają największą liczbę głosów.  Dziękujemy za każdy oddany głos.


ZASIEDLIŚMY DO ŚNIADANIA WIELKANOCNEGO – 12.04.2017r.

W środę, w pochmurny poranek, w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Pani  wicedyrektor złożyła świąteczne życzenia wszystkim przedszkolakom i pracownikom przedszkola.

01 02 03 04

CIASTOLINOWE WARSZTATY PLASTYCZNE „JAJKA W KOSZYKU” – 10.04.2017r.

Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję.
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademii Wyobraźni Play – Doh”  odbyły się w naszym przedszkolu ciastolinowe warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały  kolorowe jajeczka w koszyku.  Pani Monika składa wszystkim uczestnikom warsztatów podziękowanie za zaangażowanie i efektywny udział. Zajęcia były wspaniałą okazją do budowania pozytywnych relacji między dziećmi, wymiany doświadczeń, jak również pielęgnowania tradycji. Miło, twórczo i przyjemne spędziliśmy wszyscy ten czas.

01 02 03 04
07 08 05 06

WYCIECZKA DO PARKU MIEJSKIEGO – 24.03.2017r.

Tego dnia przedszkolaki wybrały się do parku w poszukiwaniu wiosny. Był to ciepły słoneczny dzień, dający dużo pozytywnej energii. Przechodząc przez park  słyszeliśmy pierwsze głosy budzącej się do życia przyrody, dzieci szukały wiosennych kwiatów. Po spacerze wróciliśmy do przedszkola z ogromem wrażeń i doświadczeń przyrodniczych.

01 02 03
04 05 06

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI MUZYCZNEJ – 22.03.2017r.

W tym dniu wybraliśmy się do Biblioteki Muzycznej przy ul. Mickiewicza na  warsztaty. Dzieci miały możliwość zapoznania się z instrumentami muzycznymi, które mogły obejrzeć, dotknąć i na nich zagrać. Orkiestra przedszkolna? Dlaczego nie…

01 02 03 04
05 06 07 08

Realizacja programu Mamo, Tato, wolę wodę! - 22.03.2017r.

Z okazji Światowego Dnia Wody w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia w ramach programu Mamo, Tato, wolę wodę! Dzieci rozwiązywały zagadki, oglądały prezentację multimedialną, bawiły się podczas zabaw muzyczno-ruchowych. Wychowankowie przyswoili nowe informacje oraz utrwalili wiadomości o wodzie i jej obecności w życiu człowieka.

01 02 03

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI – 15.03.2017r.

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
W dniu 15 marca przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną Filię Dziecięco – Młodzieżową przy ul Pomorskiej. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z rolą biblioteki. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. Zwieńczeniem spotkania było złożenie zakładki do książki „Jeżyka”. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki  wręczyły prowadzącej upominek.  Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

01 02 03
04 05 06

WARSZTATY PLASTYCZNE „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI” – 08.03.2017r.

Twórczość plastyczna odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka i jest jedną z ważniejszych form działalności w wieku przedszkolnym. Sztuka poza funkcją zabawową pełni między
innymi funkcje poznawczą i wychowawczą obejmującą całą osobowość dziecka. Praca umysłu w połączeniu z pracą rąk sprawia, że zajęcia artystyczne stają się ważnym, niewerbalnym środkiem poznawania otaczającej rzeczywistości.
Wiele  pięknych i ciekawych prac wykonali wychowankowie przedszkola uczestnicząc w warsztatach plastycznych pod hasłem  „Zakładka do książki”. Celem spotkania było rozwijanie aktywności twórczej, wyobraźni plastycznej, kształtowanie nawyku szanowania książek poprzez używanie zakładek i zachęcanie do czytania. Dzieci  wykazały się dużą pomysłowością. Wszystkie wykonane prace można obejrzeć na wystawie w przedszkolu.

01 02 03 04
05 06 07 08

WALENTYNKI - 10.02.20017r.

10  lutego  w naszym przedszkolu z okazji „walentynkowego święta” odbyła się dyskoteka integracyjna. Dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji. Nie zabrakło też wesołych walentynkowych zabaw i konkursów. Serca towarzyszyły nam przez cały czerwony dzień. Przedszkolaki szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

01 02 03 04 05

WYSTĘP ILUZJONISTY – 06.02.2017r.

Wspaniałe widowisko „Hokus Pokus – Czary Mary” zachwyciło dzieci, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe chustki a piłeczki zmieniały kolory. Niektóre dzieci same mogły choć na chwilę zmienić się w małych czarodziejów i asystowały artyście. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Wszystkie efekty zaprezentowane przez artystę były bardzo spontanicznie odbierane przez widownię, a ponadto wywoływały uśmiech i zdumienie na twarzach naszych przedszkolaków.

01 02 03 04 05

PROJEKCJA FILMÓW EDUKACYJNYCH „AKADEMII AQUAFRESH” – 01.02.2017r.

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Została ona powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica. Tegoroczna edycja programu będzie kontynuacją działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej wśród najmłodszych. We wszystkich zajęciach, dzieciom towarzyszyć będą jej bohaterowie – pastusie Lili, Bili i Milki. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne. Od początku roku szkolnego przedszkolaki regularnie czyszczą  ząbki w przedszkolu.

a1 a2 a3

„BAWIMY SIĘ WESOŁO”– 27.01.2017r.

W karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do wielkiej krainy bajek. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i konkursami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

b1 b2
b3 b4 b5

„PREZENT DLA BABCI I DZIADKA” – 16.01.2017r.

Upływający tydzień minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w przygotowaniach programu artystycznego. W większości były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem. Dzieci wzięły również udział w warsztatach plastyczno-technicznych podczas których własnoręcznie wykonały prezent dla babci i dziadka z okazji Ich święta. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem dekorowały różnorodnymi materiałami ramki do portretu wnuczki/wnuka. Tego rodzaju zajęcia mają wiele zalet. Są konieczne, ponieważ kształcą w dziecku zdolności manualne, które wykorzysta później do nauki pisania i wykonywanych innych czynności, do których potrzebne są szczególnie palce.

01 02 03

BAL KARNAWAŁOWY – 10.01.2017r.

W sali Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Jordana przedszkolaki rozpoczęły karnawał w imprezie organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pod hasłem „Witaj Nam Nowy Roczku 2017”. Były animacje, konkursy z nagrodami, mnóstwo zabawy oraz dyskoteka. Na zakończenie balu dzieci otrzymały paczki.

01 02
03 04 05

WIGILIA – 22.12.2016r.

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, dziwnie urokliwie, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również. Dnia 22 grudnia odbyła się wspólna Wigilia, która wprowadziła wszystkich w magię  Świąt  Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu „Jasełek” i wzajemnych życzeniach zasiedliśmy do udekorowanego stołu, aby zjeść wigilijne potrawy. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi z kapustą i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.


ŚWIĄTECZNY STROIK – 21.12.2016r.

W dniu 21 grudnia w przedszkolu odbyły się warsztaty. Tematem były  „Świąteczne stroiki”. Dzieci wykonywały stroiki wykorzystując różne materiały m.in. styropian, gałązki drzewek ozdobnych, brokat, farby, bombki i inne. Efekty twórczej pracy i zaangażowania dzieci  można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Stroiki zostały zaprezentowane na naszej wystawie w przedszkolu.

01 02 03
04 05 06

PRZEDŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ MIASTA – 16.12.2016r.

Święta tuż, tuż czego dowodem  są przepiękne dekoracje znajdujące się w centrum naszego miasta. Przedszkolaki podczas wycieczki z zaciekawieniem podziwiały kilkunastometrową choinkę oraz świetliste konstrukcje: bombkę szczęścia, pociąg, karetę z reniferami, damę Gracja i Legnickiego Lwa śpiewającego kolędy. Przygotowany wystrój nadaje miastu świątecznego klimatu. Świetlne dekoracje dodają magicznego blasku, zmieniając każde miejsce w bajkowy świat.

01 02 03
04 05 06

PIECZENIE ŚWIĄTECZNYCH PIERNICZKÓW – 13.12.2016r.

Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na święta Bożego Narodzenia. Pielęgnują tradycje związane z tym świętem. A jedną z nich jest pieczenie świątecznych pierniczków! Wspólne wałkowanie ciasta na pierniki a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Aromat pieczonych pierników roznosił się po całej placówce i niewątpliwie wprowadzał wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Zabawa była naprawdę świetna a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania. Wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Część  wykonanych pierniczków została przekazana na kiermasz bożonarodzeniowy a także zostały spakowane w małe paczuszki aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

01 02 03
04 05 06 07

W grudniu w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt - podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Legnicy. Zebraną karmę przekazano do TOZ, które na swojej stronie internetowej zamieściło podziękowanie dla naszych dzieci:

PODZIĘKOWANIA KLIKNIJ w link: http://toz.legnica.pl/serdeczne-podziekowania-dla-zespolu-placowek-specjalnych-przy-ul-tatrzanskiej-9/


BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY PLASTYCZNE – 07.12.2016r.

W dniu 7 grudnia jak nakazuje przedświąteczna tradycja, wychowankowie przedszkola zostali zaproszeni na bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne. W tym roku Pani Renata pokazała jak w łatwy sposób wykonać choinkę. Dzieci z masy solnej wykrawały gwiazdki, z których ułożyły świąteczne drzewko. Gdy choinka wyschnie zostanie pomalowana i ozdobiona koralikami.

01 02 03
04 05 06

MIKOŁAJKOWE WARSZTATY PLASTYCZNE - 06.12.2016r.

Po wizycie Mikołaja nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną. Na stołach pojawiły się materiały plastyczne: farby, pędzle, kleje, brokaty, cekiny itp. Dzieci pracowały z ogromnym zapałem podczas malowania i dekorowania postaci mikołaja i jego głównego atrybutu – czapki.     
Wszystkie wykonane prace można obejrzeć na wystawie w przedszkolu.

01 02 03
04 05 06 07

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM – 06.12.2016r.

Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów przyjechał do naszego przedszkola. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Mikołaj obdarował  wszystkich prezentami i prosił, aby dzieci były grzeczne przez cały rok. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.
Dzieci bardzo przeżyły spotkanie ze Św. Mikołajem, był to dzień pełen pozytywnych przeżyć i emocji.

01 02 03
04 05 06 07

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - 01.12.2016r.

Dnia 1 grudnia odbyła się pierwsza ważna uroczystość w życiu dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Podczas uroczystości dzieci pięknie śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Po zakończonej części artystycznej Pani dyrektor  mianowała każde dziecko na Przedszkolaka oraz wręczyła pamiątkowy dyplom.
Dziękujemy rodzicom pasowanych przedszkolaków za przyjęcie zaproszenia na tą wyjątkową uroczystość. 

01 02 03
04 05 06 07

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - 25.11.2016r.

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, wszystkie dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na zabawę andrzejkową. Atrakcjami spotkania były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

01 02 03
04 05 06

APEL NIEPODLEGŁOŚCIOWY - 10.11.2016r.

W dniu 10  listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Z tej okazji przedszkolaki zebrały się na korytarzu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wszyscy wspólnie wysłuchaliśmy hymn narodowy. Po nim nastąpiła część artystyczna.  Dzieci zaprezentowały występ muzyczno-ruchowy do piosenki „Polska, nasz dom” przygotowany pod kierunkiem swoich nauczycielek.

01 02 03
04 05 06

WARSZTATY CERAMICZNE - 04.11.2016r.

W dniu 4 listopada przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Zadaniem każdego dziecka było wykonanie jabłka z gliny. Poprzez lepienie, ugniatanie, szczypanie dzieci dały upust swojej wyobraźni i przeżyły radość tworzenia, rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni. Wymagało to zaangażowania dzieci, cierpliwości i koncentracji. Powstały niepowtarzalne prace, które następnie zostały zabrane do wypalenia w piecu.  Zabawa z gliną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej.
Dziękujemy Pani Renacie za przeprowadzenie zajęć!

01 02 03
04 05 06

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W ZŁOTORYI - 03.11.2016r.

W czwartek 3 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Fabryki bombek „Vitbis” w Złotoryi. Na początku
wzięliśmy udział w warsztatach, w czasie, których ozdabialiśmy bombki wg własnego pomysłu. Bardzo podobała nam się ta praca, zwłaszcza obsypywanie bombek brokatem i drobnymi kuleczkami.
Przyglądaliśmy się powstawaniu szklanych, przezroczystych kul, które następnie były barwione na różne kolory, które zostały utrwalone w dużych piecach. Takie bombki przenoszono do wzorcowni. Z wielkim podziwem obserwowaliśmy jak pracownicy zakładu zręcznie ozdabiają je różnorodnymi wzorami. Później trafiliśmy do pakowalni. Nie spodziewaliśmy się, że można w kilkanaście sekund złożyć pudełko i zapakować do niego bombki. Wymaga to naprawdę sporej wprawy.
Wróciliśmy do Legnicy bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że  otrzymaliśmy karton bombek, które ozdobią nasze przedszkole podczas tegorocznych świąt. Będziemy mieli piękne choinki!

01 02 03
04 05 06

WYJŚCIE DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT - 21.10.2016r.

Pod koniec października dzieci w przedszkolu miały cały tydzień zajęć na temat zwierząt. Uczyły się, jak należy opiekować się zwierzątkami.
Podsumowaniem tygodnia była zbiórka na terenie przedszkola karm, kocy,  itp., które dzieci zaniosły do schroniska.
W trakcie wizyty w schronisku przedszkolaki  miały możliwość obejrzeć przebywające w nim psy. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt. Jednocześnie mamy nadzieję, że spotkanie z  pieskami sprawiło maluchom wiele radości ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za okazane serce    i przyłączenie się do akcji zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt!

01 02
03 04 05

POLICJANT W PRZEDSZKOLU - 13.09.2016r.

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu.
Dnia 13 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem, pracownikiem Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

01 02 03
04 05 06

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W PARAOLIMPIADZIE - 20.09.2016r.

Po raz kolejny nasi wychowankowie wzięli udział w paraolimpiadzie sportowej organizowanej przez TPD w Legnicy. Dzieci uczestniczyły w różnych dyscyplinach sportowych takich jak: bieg przez przeszkody, rzut do celu, skoki na piłce. Dla przedszkolaków była to wspaniała zabawa i okazja do integracji z innymi dziećmi.

01 02 03 04

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO PARKU MIEJSKIEGO - 30.09.2016r.

Dzisiejsza piękna jesienna pogoda była wielkim sprzymierzeńcem przedszkolaków, które wybrały się na wycieczkę do pobliskiego parku w poszukiwaniu darów jesieni i obserwacji zmieniającego się wraz z jesienią otoczenia przyrodniczego. Po zbieraniu kasztanów, żołędzi, jarzębiny i liści przyszła oczywiście także pora na zabawę, więc przedszkolaki odwiedziły jeszcze plac zabaw przed powrotem do przedszkola.
To był naprawdę pracowity dzień, pełen wrażeń i nowych wiadomości.

02 01 03
04 06 05

ZAJĘCIA OTWARTE W PRZEDSZKOLU - 13.10.2016r.

Zajęcia pod hasłem „Za oknem jesiennie, kolorowo a w przedszkolu smacznie i zdrowo były wspaniałą zabawą dla przedszkolaków pozwalającą na miłe i zdrowe spędzenie dnia, dając jednocześnie możliwość poznania nowych, zdrowych potraw oraz integracji społeczności przedszkolnej.
Serdecznie dziękujemy za liczne uczestnictwo w zajęciach otwartych. Najgorętsze podziękowania należą się oczywiście wszystkim dzieciom - młodszym i starszym, rodzicom i opiekunom. Jesteśmy przekonani, że takie spotkania mają głęboki sens, służą nam wszystkim i pozwalają na realizację wszystkich założonych przez nas celów.
Liczymy, że kolejne zajęcia otwarte zaplanowane na II półrocze będą się cieszyć równie licznym zainteresowaniem.

03 04 05 06 07 08
01 02

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO PARKU WROCŁAWSKIEGO W LUBINIE - 18.10.2016r.

Dnia 18 października wszystkie przedszkolaki wyjechały zaraz po śniadanku do „Parku Wrocławskiego” do Lubina na zajęcia dydaktyczne z zakresu edukacji przyrodniczej. Podczas spaceru po parku dzieci podziwiały zwierzęta oraz pięknie utrzymaną roślinność, mogły podziwiać również przeróżne gatunki dinozaurów od mięsno do roślinożernych, małe, duże, latające.
Zmęczone natłokiem wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola - aby odpocząć!!!

04 05 06
01 02 03

KOT W PRZEDSZKOLU - 19.10.2016r.

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W środę, 19 października dzieci z przedszkola odwiedziła Misia – kot rasy Brytyjczyk. Właścicielka kota opowiadała dzieciom ciekawostki na temat opieki nad zwierzęciem, upodobań i cech charakterystycznych swojej kotki. Misia poczuła się u nas jak w domu, a dzieci mogły ją głaskać i przytulać. Było to wspaniałe doświadczenie, możliwość poznawania kotka poprzez obserwację i rozmowę z jego opiekunem.
Dziękujemy Pani Agnieszce za chwile przyjemności z ulubionym pupilem dzieci!

01 02
03 04 05

 

BAZA LOKALOWA
07.jpg14.jpg39.jpg12.jpg16.jpg22.jpg20.jpg28.jpg01.jpg11.jpg23.jpg04.jpg08.jpg13.jpg06.jpg31.jpg03.jpg09.jpg37.jpg21.jpg34.jpg19.jpg30.jpg18.jpg38.jpg35.jpg24.jpg02.jpg26.jpg29.jpg25.jpg05.jpg43.jpg36.jpg10.jpg32.jpg42.jpg27.jpg17.jpg45.jpg15.jpg40.jpg41.jpg44.jpg33.jpg
GALERIA
81.jpg82.jpg19.jpg08.jpg95.jpg103.jpg38.jpg04.jpg94.jpg11.jpg85.jpg60.jpg16.jpg107.jpg05.jpg72.jpg70.jpg54.jpg106.jpg79.jpg55.jpg50.jpg15.jpg21.jpg09.jpg42.jpg112.jpg100.jpg25.jpg22.jpg68.jpg76.jpg35.jpg23.jpg03.jpg48.jpg29.jpg58.jpg36.jpg84.jpg111.jpg27.jpg93.jpg20.jpg66.jpg71.jpg30.jpg67.jpg28.jpg96.jpg91.jpg62.jpg69.jpg40.jpg75.jpg43.jpg104.jpg97.jpg10.jpg12.jpg17.jpg110.jpg99.jpg80.jpg41.jpg56.jpg105.jpg01.jpg108.jpg32.jpg18.jpg90.jpg73.jpg102.jpg51.jpg24.jpg33.jpg87.jpg53.jpg74.jpg07.jpg88.jpg47.jpg98.jpg78.jpg26.jpg59.jpg77.jpg89.jpg61.jpg92.jpg52.jpg37.jpg31.jpg39.jpg65.jpg02.jpg46.jpg45.jpg34.jpg101.jpg14.jpg86.jpg06.jpg49.jpg13.jpg57.jpg63.jpg44.jpg64.jpg109.jpg83.jpg
Zespół Placówek Specjalnych
ul. Tatrzańska 9; 59-220 Legnica
tel/fax: 76 7233117; spg14@wp.pl
Wykonanie i administracja
Bogumił Leśnikowski