A- A A+
Zespół Placówek Specjalnych
Zespół Placówek Specjalnych - baner
STRONA GŁÓWNA
Zespół Placówek Specjalnych
MP5, SP12, SPdP
Miejskie Przedszkole Specjalne Nr5,Szkoła Podstawowa Nr 14, Szkoła Przysposabiająca do Pracy
ORW
ORW
INTERNAT
SOSZW
E-dziennik
E-dziennik
BIP
BIP
Legnica - z nią zawsze po drodze

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

2015/2016


23.02.2016 - XX MISTRZOSTWA REGIONALNE W TENISIE STOŁOWYM W SZKLARACH GÓRNYCH

  • I miejsce- Aleksandra Siwak (opiekun p. Krystyna Ksenicz)

22.10.2015 – XIII DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE „SPRAWNI- RAZEM”

  • III miejsce drużynowo: Aleksandra Siwak, Paulina Sutyła, Paweł Jawicki, Piotr Trzpiot (opiekun p. Krystyna Ksenicz)

22.09.2015 – XII LEGNICKA PARAOLIMPIADA TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

  • I miejsce w biegu na 100m- Norbert Bielawski (opiekun p. Krystyna Ksenicz)
  • II miejsce w biegu na 100m- Damian Janik (opiekun p. Krystyna Ksenicz)
  • wyróżnienie- Piotr Mielniczuk (opiekun p. Krystyna Ksenicz)

2014/2015

17.02.2015- XVIII MISTRZOSTWA REGIONALNE W TENISIE STOŁOWYM W SZKLARACH GÓRNYCH

  • I miejsce- Aleksandra Siwak (opiekun p. Krystyna Ksenicz)

2013/2014

25.03.2014- V REGIONALNY TURNIEJ UNIHOKEJA "SPRAWNI- RAZEM" LUBIN 2014

  • IV miejsce dla drużyny Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy (opiekun p. Krzysztof Mazur)

22.10.2013- XI DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE "SPRAWNI- RAZEM", LUBIN 2013

  • III miejsce- drużynowo w składzie Paulina Sutyła, Angelika Feret, Piotr Trzpiot, Dawid Baranowski (opiekun p. Krystyna Ksenicz)

2012/2013

19.03.2013- III REGIONALNY TURNIEJ UNIHOKEJA

  • V miejsce- drużynowo (opiekun p. Krzysztof Mazur)

26.02.2013- XVI REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

  • I miejsce- Aleksandra Siwak (opiekun p. Krystyna Ksenicz)
  • IV miejsce- Dawid Baranowski, Marta Wywrot, Fabian Bożek (opiekun p. Krystyna Ksenicz)

08.11.2012- X DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE "SPRAWNI- RAZEM", LUBIN 2012

  • II miejsce w kategorii chłopców- Paweł Jawicki (opiekun p. Krystyna Ksenicz)
  • IV miejsce- zespołowo (opiekun p. Krystyna Ksenicz)

2011/2012

18.04.2012- XV REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO- SZKLARY GÓRNE

  • II miejsce w kategorii dziewcząt- Marta Wywrot

29.03.2012- II REGIONALNY TURNIEJ UNUHOKEJA "SPRAWNI- RAZEM"- LUBIN

  • V miejsce drużynowo- Fabian Bożek, Karol Kosiński, Piotr Trzpiot, Paweł Jawicki, Sebastian Dudziak

28.03.2012- TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W BOLESŁAWCU

  • II miejce w kategorii dziewcząt- Marta Wywrot,
  • II miejsce w kategorii chłopców- Mateusz Heleniak

DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE

  • II miejsce w kategorii chłopców- Adrian Sura
  • III miejsce drużynowo- Paulina Sutyła, Marta Wywrot, Piotr Trzpiot, Adrian Sura

2010/2011

I REGIONALNY TURNIEJ UNIHOKEJA "SPRAWNI RAZEM" LUBIN 2011

  • II miejsce- Drużyna Zespołu Placówek Specjalnych (w składzie: Karolina Mosiek, Paulina Sutyła, Anna Mickiewicz, Adrian Sura, Dawid Baranowski),
  • Tytuł "Najlepszego zawodnika turnieju"- Fabian Bożek.

REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO- SZKLARY GÓRNE 2011

  • II miejsce w grupie chłopców młodszych- Krzysztof Rodak,
  • II miejsce w grupie dziewcząt starszych- Danuta Serek.

VIII DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE "SPRAWNI-RAZEM" LUBIN 2010

  • dyplom- drużyna Zespołu Placówek Specjalnych.

2009/2010

DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO "SPRAWNI- RAZEM"

  • I miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 1994 i młodsze- Angelika Feret,
  • II miejsce- drużyna Zespołu Placówek Specjalnych.

DOLNOŚLĄSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE "SPRAWNI RAZEM"

  • III miejsce w kategorii dziewcząt młodszych- Patrycja Strama,
  • III miejsce w kategorii dziewcząt starszych- Joanna Wudecka,
  • I miejsce w kategorii chłopców starszych- Adrian Pawlak.

2008/2009

OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA "SPRAWNI-RAZEM" WE WROCŁAWIU

  • I miejsce w sztafecie 4×100m mężczyzn - Mieczysław Pawlak,
  • II miejsce w biegu na 110m - Mieczysław Pawlak.


DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "SPRAWNI-RAZEM" W TRZEBNICY

  • II miejsce - drużyna ZSP w składzie: Krzysztof Kieler, Mateusz Gołębiewski, Dariusz Suliga, Patryk Woronko, Mateusz Heleniak, Adrian Matusiak, Andrzej Iliaszczenko, Łukasz Piasecki.


OGÓLNOPOLSKA SARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA "SPRAWNI-RAZEM" WE WROCŁAWIU

  • I miejsce w sztafecie 4×100m mężczyzn- Mieczysław Pawlak,
  • II miejsce w biegu na 110m- Mieczysław Pawlak.


DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "SPRAWNI-RAZEM" W TRZEBNICY

  • II miejsce - drużyna ZSP w składzie: Krzysztof Kieler, Mateusz Gołębiewski, Dariusz Suliga, Patryk Woronko, Mateusz Heleniak, Adrian Matusiak, Andrzej Iliaszczenko, Łukasz Piasecki.

OGÓLNOPOLSKA SARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA "SPRAWNI-RAZEM" WE WROCŁAWIU

  • I miejsce w sztafecie 4×100m mężczyzn- Mieczysław Pawlak,
  • II miejsce w biegu na 110m- Mieczysław Pawlak.

DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "SPRAWNI-RAZEM" W TRZEBNICY

  • II miejsce - drużyna ZSP w składzie: Krzysztof Kieler, Mateusz Gołębiewski, Dariusz Suliga, Patryk Woronko, Mateusz Heleniak, Adrian Matusiak, Andrzej Iliaszczenko, Łukasz Piasecki.

REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO- SZKLARY GÓRNE

  • I miejsce dla ZPS - gra podwójna dziewcząt,
  • III miejsce dla ZPS - gra podwójna chłopców,
  • I miejsce - Sylwia Chrzanowska,
  • II miejsce - Judyta Perczak,
  • I miejsce - Krzysztof Kieler.

DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE

  • V miejsce - drużyna ZPS,
  • II miejsce - Danuta Serek,
  • III miejsce - Andrzej Iliaszczenko.

DOLNOŚLĄSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE

  • udział: Danuta Serek, Joanna Wudecka, Dominik Mikołajski, Fabian Bożek, Włodzimierz Wikiera.

2007/2008

REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ - ZŁOTORYJA

  • IV miejsce dla ZPS w Legnicy - drużyna chłopców (w składzie: Krystian Słowik, Rafał Bugaj, Mateusz Kasperek, Mieczysław Pawlak, Piotr Porębski, Krystian Strama, Krzysztof Kieler, Łukasz Erkiert, Andrzej Iliaszczenko),
  • II miejsce dla ZPS w Legnicy- drużyna dziewcząt (w składzie: Judyta Perczak, Agnieszka Żbikowska, Angelika Nowak, Izabela Faber, Gabriela Bielawska, Danuta Serek, Marysia Serek, Katarzyna Benedenko).

DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW DO LAT 17 W RAMACH DZIAŁALNOŚCI POLSKIEGO TOWARZYSTWA SPOŁECZNO - SPORTOWEGO "SPRAWNI- RAZEM"

  • II miejsce - drużyna w składzie: Krzysztof Kieler, Patryk Broński, Piotr Wnuk, Mateusz Gołębiewski, Adrian Pawlak, Patryk Woronko, Mateusz Heleniak, Dariusz Suliga, Łukasz Romanek,.

REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - SZKLARY GÓRNE

  • I miejsce - Sylwia Chrzanowska (w kategorii dziewcząt młodszych),
  • I miejsce - Danuta Serek (w grach deblowych),
  • I miejsce - Judyta Perczak (w grach deblowych),
  • II miejsce - Łukasz Romanek (w kategorii chłopców starszych),
  • III miejsce - Krzysztof Kieler (w kategorii chłopców starszych).

REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW"SPRAWNI - RAZEM" - GŁOGÓW

  • IV miejsce dla ZPS.

DOLNOŚLĄSKIE BIEGI PRZEŁAJOWE - JAWOR

  • II miejsce - Justyna Kopacz.

2006/2007

DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ DO LAT 16 - TRZEBNICA

  • V miejsce

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - JAWOR

  • I miejsce - Kamil Pacak
  • II miejsce - Gabriela Bielawska
  • II miejsce - Dariusz Marcichowski
  • II miejsce - Anna Czerniejewska

III DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KLĘGLARSTWIE - LUBIN

  • II miejsce drużynowo
  • IV miejsce - Adrian Matusiak

DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ - OBORNIKI ŚLĄSKIE

  • IV miejsce

REGIONALNY TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM - SZKLARY GÓRNE

  • I miejsce - Danuta Serek
  • I miejsce - Krzysztof Kieler
  • II miejsce - Judyta Perczak
  • I miejsce (dziewczęta);
  • II miejsce (chłopcy)- w grze parami.

V BIEG WAGAROWICZA - LEGNICA

  • III miejsce - Piotr Trzpiot

REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI KOSZOWEJ - ZŁOTORYJA

  • I miejsce - dziewczęta
  • II miejsce - chłopcy

DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM - WĄSOCZ

  • I miejsce - Danuta Serek

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ - OBORNIKI ŚLĄSKIE

  • I miejsce

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE KOSZOWEJ - CZŁUCHÓW

  • IV miejsce

XIV MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W LEKKIEJ ATLETYCE - OLEŚNICA

  • II miejsce - Mieczysław Pawlak
  • II miejsce - Dariusz Marcichowski
  • II miejsce - Justyna Kopacz
  • III miejsce - Sylwester Janach
  • III miejsce Angelika Nowak

MISTRZOSTWA POLSKI - SŁUPSK

  • II miejsce - sztafeta 4 x 100
  • III miejsce - Mieczysław Pawlak

2005/2006

DOLNOŚLĄSKIE ZAWODY PŁYWACKIE - GŁOGÓW

  • I miejsce drużynowo SOSzW Legnica
  • I miejsce - Kazimierz Świerk - styl klasyczny
  • I miejsce - Stanisław Gilewski - styl motylek
  • I miejsce - Mieczysław Pawlak - styl klasyczny
  • II miejsce - Stanisława Hudoń - styl dowolny
  • II miejsce - Stanisława Hudoń - styl klasyczny
  • II miejsce - Rafał Bugaj - styl klasyczny

IV BIEG WAGAROWICZA - LEGNICA

  • II miejsce - Dominik Mikołajski
  • II miejsce - Anna Czerniejewska

II REGIONALNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW MŁODSZYCH - LUBIN

  • I miejsce


MISTRZOSTWA REGIONU LEGNICKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ

  • III miejsce

2004/2005

WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

  • I miejsce

WOJEWÓDZKIE ZAWODY W KRĘGLARSTWIE - LUBIN

  • I miejsce - Dorota Lewandowska,
  • I miejsce - Tadeusz Mosiniak,
  • I miejsce w kategorii chłopców i dziewcząt drużynowo.

REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - SZKLARY GÓRNE

  • II miejsce Agnieszka Blimke (dziewczęta starsze),
  • II miejsce - Adrian Matusiak (chłopcy młodsi),
  • Wyróżnienie dla najmłodszej zawodniczki turnieju - Danuta Serek.

IX REGIONALNY MYTING PŁYWACKI - LEGNICA

  • I miejsce - drużyna SOSzW w Legnicy,
  • Najwszechstronniejsza zawodniczka zawodów - Edyta Serek.

REGIONALNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ - GŁOGÓW

  • I miejsce, - Najlepszy zawodnik turnieju - Stanisław Gilewski (powołano go do reprezentacji województwa dolnośląskiego, wziął udział w Mistrzostwach Polski w Halowej Piłce Nożnej).
Baza lokalowa
25.jpg09.jpg01.jpg33.jpg19.jpg29.jpg06.jpg36.jpg34.jpg05.jpg07.jpg13.jpg10.jpg30.jpg11.jpg14.jpg21.jpg26.jpg35.jpg16.jpg03.jpg20.jpg08.jpg17.jpg31.jpg18.jpg02.jpg22.jpg24.jpg04.jpg28.jpg12.jpg32.jpg23.jpg27.jpg15.jpg
Zespół Placówek Specjalnych
ul. Rycerska 13; 59-220 Legnica
tel/fax: 76 7233114; sekretariat@zps.legnica.eu
NIP: 691-234-86-29; REGON: 020335802