A- A A+
Zespół Placówek Specjalnych
Zespół Placówek Specjalnych - baner
STRONA GŁÓWNA
STRONA GŁÓWNA
MP5, SP12, SPdP
Tatrzańska 9, MP5, SP 12, SPdP
SP12, BS7
SP12, BS7
INTERNAT
Piechoty 1, Internat
E-dziennik
E-dziennik
BIP
BIP
Legnica - z nią zawsze po drodze

WYDARZENIA

WYDARZENIA

2017-2018

W dniu 14.06.2018r odbyła się impreza integracyjna w ramach rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt „Żyjemy obok siebie”- „Niepełnosprawni w naszych oczach i sercach”. Konkurs był zorganizowany przez ORW w Legnicy. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Legnicy i okolic, wychowankowie Świetlic Terapeutycznych i Domów Dziecka. Większość prac została nagrodzona, wszystkie prace wyrażały pozytywne emocje i głębokie przemyślenia wobec niepełnosprawności. Po rozdaniu nagród wszyscy doskonale się bawili, uczestnicząc w wspólnych zabawach ruchowych. Na koniec imprezy uczestnicy wspólnej zabawy zostali poczęstowani słodkościami.

oboksiebie01 oboksiebie02 oboksiebie03 oboksiebie04 oboksiebie05

Dnia 12.06.2018r odbyła się wycieczka dydaktyczno –rekreacyjna do Grzybian. Wszyscy bawili się wesoło podczas zajęć sportowych i integracyjnych z chustą animacyjną. Wyczerpani aktywnością na świeżym powietrzu, mogliśmy posilić się podczas pikniku. Pogoda i dobre humory dopisały, dzięki czemu mogliśmy poczuć klimat nadchodzących wakacji.

grzybiany01 grzybiany02 grzybiany03 grzybiany04
grzybiany05 grzybiany06 grzybiany07 grzybiany08

W dniu 11.06.2018 r. odbyły się zajęcia integracyjne pt. "Kolory lata”. Wychowankowie podczas zajęć mogli poznawać barwy dominujące w przyrodzie latem. Następie poznawali smaki owoców i warzyw letnich , popijając pyszne koktajle o różnorodnych barwach i smakach.


W dniu 06.06.2018 r. braliśmy udział w imprezie zorganizowanej przez ŚDS Persona w Legnicy pt. "Wioska Indiańska”. Nasi wychowankowie chętnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach związanych z nawlekaniem korali, łowieniem ryb oraz w zabawach tanecznych. Dziękujemy organizatorom za wspólnie i jakże miło spędzony czas.

wioskaind01 wioskaind02 wioskaind03
wioskaind04 wioskaind05 wioskaind06 wioskaind07

W dniu 06.06.2018 r. w naszym ośrodku była organizowana impreza z okazji Dnia Dziecka pt. "Bawmy się wesoło”. Do naszego ośrodka przybyły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5, które chętnie wraz z naszymi wychowankami  uczestniczyły w proponowanych zabawach ruchowych, sportowych. Największa atrakcja dla wychowanków ORW było przeciąganie grubej linii.

dziendziecka01 dziendziecka02 dziendziecka03
dziendziecka04 dziendziecka05 dziendziecka06

W dniu 04.06.2018 r.  uczestniczyliśmy w imprezie zorganizowanej Caritas i  TPD z okazji Dnia Dziecka. Największą atrakcją dla naszych wychowanków było przebywanie wśród dużej ilości dzieci, które uśmiechały się do nich,  mówiły serdeczne słowa. Wychowankowie dostali od organizatorów upominki, za które serdecznie dziękujemy.

caritas01 caritas02 caritas03

W dniu 28.05.2018 r. do naszego ośrodka zawitał Teatrzyk NaJdziejowy, który działa przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół ,,Nadzieja” w Legnicy, z przepiękną i jakże umoralniającą sztuką pt."Motylek Pele i Przyjaciele". To historia o Motylku Pele, który urodził się biały, w świecie kolorowych owadów, a w szczególności u motyli to niespotykane. Przyjaciele pomogli mu i kolorowa tęcza użyczyła pięknych kolorów do pomalowania skrzydeł. Sztuka była bardzo wzruszająca, aktorzy doskonale wcielali się  grane postacie. Po przedstawieniu wraz z aktorami, nasi wychowankowie brali udział w inscenizacji "Czerwonego Kapturka”, podczas tej zabawy wszyscy świetnie się bawili , nawiązały się nowe przyjaźnie.

motyleki01 motyleki02 motyleki03

W dniu 25.05.2018 r. odbyły się zajęcia integracyjne pt. "Dzień Matki". Wychowankowie podczas zajęć oglądali ilustracje przedstawiające czynności jakie wykonuje mama każdego dnia. Następnie wykonywali kolorowe laurki oraz lampiony dla mam.

dzienmatki01 dzienmatki02 dzienmatki03

W dniu 18.05.2018 r. odbyła się impreza integracyjna pt. "Wiosna na parapecie" prowadzona przez panią, która na co dzień prowadzi zajęcia z hortiterapii. Podczas zajęć wychowankowie mieli  możliwość poznać wielozmysłowo dużo ziół, warzyw oraz kwiatów. Mogli własnoręcznie posadzić zioła i kwiaty oraz wysiać nasiona do   doniczek. Każdy zespół zabrał swoja doniczkę do klasy, gdzie będzie musiał dbać o rośliny.

naparapecie01 naparapecie02 naparapecie03

W dniu 18.05.2018 r. odbył się koncert muzyczny pt. "Wielka draka w gitarowej krainie”.Artyści przepięknie opowiadali o swoich gitarach, prezentowali ich możliwości instrumentalne oraz grali przeróżne utwory muzyczne od muzyki klasycznej po współczesną.

muzyczna01 muzyczna02 muzyczna03

W dniu 15.05.2018 r. nasi wychowankowie spędzili piękne i słoneczne przedpołudnie na pikniku w Kunicach. Na wycieczce wraz z wychowankami byli rodzice, którzy aktywnie brali udział w proponowanych zajęciach integracyjnych. Piknik obfitował w wiele atrakcji, jedna z nich była impreza integracyjna pt. "Kolory wiosny”. Każdy podczas wycieczki  mógł podziwiać uroki przyrody oraz pobliskiego jeziora.

wiosna01 wiosna02 wiosna03 wiosna04 wiosna05

Dzień 14.05 2018 r. obfitował w naszym ośrodku w liczne atrakcje. Odbyły się warsztaty kulinarne pt ”Nowalijki- wiosenne kanapki". Wychowankowie poprzez doświadczenia polisensoryczne poznawali smak, zapach, wygląd wiosennych warzyw. Następnie z pomocą nauczycieli mogli przygotować ulubiona wiosenna kanapkę. Było pachnąco, smacznie i zdrowo.

nowalijki01 nowalijki02 nowalijki04 nowalijki03 nowalijki05

Dzień 14.05 2018 r. - odwiedzili nas seniorzy z Domu kultury Kopernik w Legnicy. Aktorzy przygotowali dla Nas przedstawienie „Szare Piórko”. Ta barwna i zabawna opowieść wywołała wiele radości i śmiechu, a gra aktorska seniorów zasługuje na duże brawa.

piorko01 piorko02 piorko03

W dniu 26.04.2018r. odbyła się impreza integracyjna pt. "Wiosenna łąka”, w ramach realizacji programu ,,Jestem twórczy”. Uczniowie wykonywali przepiękne, różnobarwne motyle oraz czerwone biedronki. Poznawali wielozmysłowo figurki owadów i zwierząt żyjących na łące, próbowali swoich sił podczas korelacji odgłosu zwierząt lub owadów z ilustracją.

wioslakal01 wioslakal02 wioslakal03

Dzień 26.04.2018r. obchodziliśmy bardzo uroczyście w szkole, gdyż braliśmy udział w imprezie szkolnej pt. "Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Podczas imprezy uczestnicy zajęćpoznali historię oraz sposoby obchodzenia tego święta, słuchali pieśni patriotycznych, następnie wykonali piękne kwiaty i flagi w barwach narodowych, którymi udekorowanostołówkę.

konstytucja01 konstytucja02 konstytucja03

W dniu 25.04.2018 r. odbyła się w naszym ośrodku impreza integracyjna  pt. "Święto Ziemi”. Podczas imprezy wychowankowie poznawali wielozmysłowo kwiaty, które następnie sadzili  na podwórku szkolnym do donic oraz na rabatkę. Mieli możliwość poznać prawdziwy sprzęt ogrodniczy, z którego korzystali sadząc kwiaty.

swziemil01 swziemil02

W dniu 28.03.2018 r. odbyła się impreza integracyjna pt. ,, Wielkanocne śniadanie”. Wszyscy zebraliśmy się przy pięknie ozdobionym stole, gdzie królowały tradycyjne potrawy wielkanocne. Nauczycielki przedstawiły tradycje związane z Świętami Wielkanocnymi , po czym nastąpiło uroczyste dzielenie się jajeczkiem wielkanocnym.

01 02 03 04 05 06

W dniu 27.03.2018 r. w naszym ośrodku przebywali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Chojnowa. Uczniowie szkoły podstawowej przedstawili część artystyczną, tematycznie  związaną z zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi , a następnie wspólnie z naszymi uczniami wyklejali kolorowe pisanki.

01 02 03

W dniu 12.03.2018 r. do naszej placówki przybył pracownik poczty polskiej, który zajmuje się na co dzień projektowaniem znaczków. Pani zaprezentowała naszym wychowankom, różne rodzaje znaczków, zwracając uwagę na ich zawartość i kształt. Wychowankowie mogli poznać znaczki nieco starsze i te współczesne. Na koniec pogadanki wychowankowie dostali kolorowanki, które związane są tematycznie z praca poczty.

01 02 03

W dniu 07.03.2018 r. odbyły się w naszym ośrodku warsztaty plastyczne w ramach realizacji programu „Jestem twórczy” pt. „Święta tuż, tuż”. Wychowankowie przy pomocy nauczycieli wykonywali papierowe zające i pisanki, które zdobią naszą stołówkę. Następnie malowali dziesięcioma palcami, ilustracje przedstawiające motywy świąteczne. Część tych prac plastycznych zostanie wyeksponowana na wystawie w LBP Fili nr 9.pt. „Wytwory świąteczne”.

01 02 03 04 05 06

W dniu 23.02.2018 r. odbyły się w naszym ośrodku warsztaty plastyczne w ramach realizacji programu pt. "Jestem twórczy”. Wychowankowie przy pomocy nauczycieli wykonywali kartki świąteczne , tematycznie związane ze Świętami Wielkanocnymi. Podczas warsztatów wychowankowie mogli podziwiać kolekcje kartek świątecznych, które przedstawiały motywy świąteczne w różnych odsłonach tematycznych. Następnie aby usprawnić dłonie wychowankowie ćwiczyli dłonie, dotykając różnorodne faktury tj. włóczka, filc, tkaniny o różnorodnej strukturze. Po zajęciach wstępnych wychowankowie zabrali się do pracy, każdy z nich wykonał kartkę świąteczną. Kartki te zostały dostarczone do MCK w Legnicy, na Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. "Kartka Wielkanocna”.

01 02 03

W dniu 23.02.2018 r. w naszej placówce odbył się  koncert muzyczny pt. "Tra-ta-ta-ta, co tak głośno gra”. Wykonawcy prezentowali różnorodna muzykę, która "przenosiła” wychowanków w różnorodne miejsca i czas. Wychowankowie mogli poznać instrumenty, niektórzy próbowali grać na nich. Wszystkim wychowankom lekcja muzyczna sprawiła wiele radości.

01 02 03

W dniu 09.02.2018 w Ośrodku Rewalidacyjno - Wychowawczym odbyła się impreza integracyjna pt. „Kolory zimy”. Podczas imprezy wychowankowie poznawali barwy dominujące zimowa porą w przyrodzie. Uczestnicy zajęć bawili się wybornie, zbierali bałwanki, kostki lodu i śnieżynki do pojemników. Nie zabrakło zajęć plastycznych podczas, których wykonali przepiękne prace grupowe przedstawiające zimę w przyrodzie.


W dniu 02.02.2018r. odbyła się impreza integracyjna pt. „Zabawa karnawałowa”. Podczas imprezy każdy z zespołów przygotował zabawę, która w czasie imprezy została przedstawiona uczestnikom zabawy. Wszyscy doskonale się bawili, nie zabrakło radosnych uśmiechów na twarzach wychowanków. Dziękujemy wszystkim rodzicom za doskonałe, ciekawe oraz piękne przebrania dla swoich pociech.

01 02 03

W dniu 12.01.2018r. odbyła się impreza integracyjna pt. "Bezpieczne ferie 2018”, podczas których wychowankowie mieli możliwość poznać bezpieczne sposoby spędzania wolnego czasu w czasie ferii. Wychowankowie poznali "dary zimy” oraz niebezpieczeństwa na jakie są narażeni nie przestrzegając zasad bezpiecznego zachowania na lodzie, podczas zabaw na śniegu, w pobliżu ulic itd.

01 02 03 04 05 06

02.01.2018r. w naszym ośrodku odbyła się lekcja muzyczna pt. „Strach na wróble i tchórzliwy lew- muzyczna historia małej Dorotki”. Oprócz przepięknej muzyki, przedstawiana była historia małej Dorotki, która  wraz z przyjaciółmi wędrowała przez  cudną krainę, spotykając po  drodze wiele niebezpieczeństw.

01 02 03

W dniu 22.12.2017r. w naszym ośrodku rewalidacyjno- wychowawczym odbyło się spotkanie Wigilijne. Nauczycielki wraz z wychowankami zaprezentowały historię o Narodzeniu Jezusa w Betlejem. Następnie wszyscy składali sobie życzenia, śpiewali kolędy  oraz degustowali przygotowane potrawy. Dziękujemy wszystkim pracownikom, rodzicom w zaangażowanie w przygotowaniu tak wspaniałego spotkania.

01 02 03
04 05 06

W dniu 21.12.2017r. przybyli do naszej placówki uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Zaprezentowali naszym wychowankom Jasełka o Narodzeniu Jezusa oraz śpiewali kolędy. Wszystkim uczniom II LO za doskonałe przedstawienie serdecznie dziękujemy.

01 02
03 04 05 06 07 08 09

W dniu 20.12.2017r. nasz ośrodek odwiedzili uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Uczniowie szkoły prezentowali naszym wychowankom przepiękne kolędy i pastorałki oraz wspólnie wykonali przepiękną choinkę, która w chwili obecnej zdobi nasz korytarz.Wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowieza cudownąprezentację kolęd- dziękujemy.

01 02
03 04 05

W dniu 06.12.2017r. naszych wychowanków spotkała ogromna niespodzianka, gdyż zostali obdarowani słodyczami w postaci paczek przekazanych przez Urząd Miasta. Następnie odbyła się impreza integracyjna pt. ,,Zabawa Mikołajkowa”, podczas której wychowankowie uczestniczyli aktywnie w przedstawieniu ukazującym jedną z  przygód Mikołaja pt. ,,Legenda o reniferze Rudolfie”. Wychowanków spotkało także wiele atrakcji w postaci zabaw ruchowych, tanecznych oraz plastycznych. Największąjednak atrakcjąbyły prezenty, którymi obdarował Mikołaj uczestników zabawy.

01 02 03

Dnia 5 grudnia zorganizowano mikołajki w DPS przy ulicy Wojska Polskiego dla dzieci z nauczania indywidualnego ORW. Były zabawy, warsztaty plastyczno-techniczne i co najważniejsze przyszedł Mikołaj z prezentami.

01 02 03 04 05 06

W dniu 01.12.2017 r. odbyły się zajęcia z sensoplastyki. Każdy z wychowanków miał możliwość poznać wielozmysłowo wiele produktów spożywczych, największą atrakcja były zabawy związane z przesypywaniem maki ziemniaczanej przez sitka, tworzeniem jej różnorodnych kolorów oraz różnej struktury. Każdy z wychowanków był zafascynowany tymi zabawami, gdyż można było się chlapać, brudzić i bawić na wiele sposobów. Ciekawy element zajęć stanowiły kolorowe jogurty, którymi można było malować na papierze.

01 02 03

W dniu 29.11.2017 r. odbyły się zajęcia integrujące wychowanków pt.,, Andrzejki”. Każdy z zespołów przygotował i przedstawił zabawę, w której brali udział wszyscy wychowankowie. Duże zaangażowanie wykazywali wychowankowie podczas zabaw ruchowo-tanecznych. Odbyła się też ,,loteryjka”, gdzie można było wylosować skromny upominek. Oczywiście nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, która jak zwykle wzbudza wiele pozytywnych emocji.

01 02 03
04 05 06

dniu 20.11.2017 odbyła się w naszym ośrodku impreza integracyjna pt.,, Jesień wokół nas”. Na imprezie gościliśmy młodzież z Anglii, która odbywa w naszej szkole praktyki. Podczas imprezy poznawaliśmy jesień wielozmysłowo, poprzez dotyk, wzrok, smak oraz węch. Bawiliśmy się, wykorzystując w zabawach ruchowych chustę animacyjną. Pod koniec zajęć wychowankowie wykonali prace plastyczne przedstawiające ,,panią jesień”.

01 02 03
04 05 06 07

W dniu 09.11.2017r. odbyła się uroczysta impreza integracyjna pt.,,Narodowe Święto Niepodległości” z okazji 99 rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 1918 roku. Wychowankowie poznali rys historyczny dotyczący wydarzeń prawie z przed stu lat. Następnie słuchali pieśni o tematyce patriotycznej, odsłuchali hymnu. Później wykonywali prace plastyczne tematycznie związane z symbolami narodowymi.

01 02 03

W dniu 03.11.2017r. odbyła się koncert muzyczny pt.,, Cymbały , ukulele i drewniane łyżki’. Muzycy przedstawiali szereg utworów z wykorzystaniem instrumentów muzycznych tj. : cymbałki, ukulele oraz łyżki drewniane i blaszane. Wychowankowie mieli możliwość obcować z  najbardziej wartościową muzyką.Poznawali świat dźwięków, uczyli się uważnego słuchania  i obserwacji oraz podejmowali próby określania słuchanej muzyki , ze względu na tempo i głośność.

01 02 03

W dniu 26.10.2017 odbyła się w naszym ośrodku impreza integracyjna pt.,, Sprzątanie Świata”. Wychowankowie wraz z nauczycielami udali się na podwórko ORW, gdzie poznawali sposoby segregowania śmieci oraz sami mieli okazje zebrać śmieci do określonych pojemników. Największą atrakcja imprezy było wykonanie ,, zabawek”  z materiałów z recyklingu. Jedynym mankamentem tej imprezy była pochmurna pogoda.

01 02 03

W dniu 13.10.2017r odbył się dla naszych wychowanków koncert muzyczny pt. "Jezioro łabędzie”. Autorem tego utworu jest  Piotr Czajkowski. Jeden z zaproszonych gości opowiedział wychowankom piękna historię o Odettcie, która była zamieniona w łabędzia. Historia ta opowiada o prawdach uniwersalnych o walce dobra ze złem, ludzkich słabościach, bólu i potędze miłości. Wszystkim wychowankom bardzo podobał się koncert.

01 02 03

W dniu 13.10.2017r. odbyła się wyjątkowa impreza integracyjna pt. "Dzień Edukacji Narodowej”. Nauczyciele wraz z wychowankami  przygotowali podczas imprezy laurki oraz upominki dla wszystkich pracowników Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego. Największym podarunkiem od naszych wychowanków był ich radosny uśmiech  na twarzach, który towarzyszył im w tym wyjątkowym dniu.

01 02 03 05 06  

W dniu 10.10.2017r. odbyła się w naszym ośrodku impreza integracyjna pt. "Święto jabłka”. Wychowankowie poznawali wielozmysłowo jabłka oraz przetwory z nich wykonane. Dowiedzieli się, jak ważnym owocem w naszej diecie jest jabłko. Następnie wykonali prace plastyczne związane tematycznie z tym owocem. Nie zabrakło też zajęć ruchowych związanych z segregowaniem jabłek według koloru, wielkości oraz zbieraniem ich do koszyków. Z zaciekawieniem słuchali wierszy tematycznie związanych z jabłkami.

01 02

W dniu 03.10.2017 byliśmy na festynie zorganizowanym przez TPD w Legnicy pt.,, Pożegnanie lata”. Ze względu na deszczową pogodę festyn odbył się w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana w Legnicy. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, spotkanie ze strażakami, ratownikami medycznymi. Odbyły się liczne występy dzieci i młodzieży oraz proponowano dużo rozmaitych  gier i zabaw. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz wielu innych atrakcji. Każdy uczestnik festynu został obdarowany kolorowym wiatrakiem i balonem. Pięknie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

01 02 03 04 05 06

W Ośrodku Rewalidacyjnym swoje święto obchodzili chłopcy. Z okazji Dnia Chłopaka odbyły się warsztaty plastyczne, na których różnymi technikami artystycznymi wykonano upominki dla chłopców. Nie zabrakło oczywiści słodkiego poczęstunku i szczerych życzeń. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze Wszystkiego najlepszego Kochane Chłopaki.

01 02 03
04 05 06 07

 W dniu 07.09.2017 uczestniczyliśmy w imprezie integracyjnej pt.,, Pożegnanie lata”, zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy ,, Persona”. Podczas imprezy spotkaliśmy wielu naszych absolwentów z rodzinami, nie zabrakło uśmiechów i życzliwych uścisków dłoni. Bawiliśmy się wspaniale w rytmach muzyki, młodzieżowej i nie tylko. Uczestniczyliśmy w proponowanych konkursach tj. mycie ziemniaków, taniec na gazecie. Degustowaliśmy przepyszny poczęstunek, którego główna atrakcją były pieczone ziemniaki. Uczestniczyliśmy w konkursie na najpiękniejszego ,, ludzika z ziemniaka” oraz bukiet z jesiennych kwiatów. Organizatorzy wszystkim uczestnikom konkursu wręczyli nagrody w postaci dyplomu i artykułów plastycznych. Dziękujemy pracownikom ŚDS za zaproszenie oraz mile spędzony czas.

01 02 03 04

2016-2017

W dniu 26.05.2017r. odbyła się impreza integracyjna pt.,, Dzień Matki”. Na początku imprezy nauczyciele prowadzący imprezę przypomnieli wychowankom, jak ważną rolę pełnią mamy w życiu każdego dziecka oraz ile obowiązków ma każda mama .Nasi wychowankowie wykonywali przy pomocy nauczycieli drobne upominki dla  mam. Można było wykonać serce z masy solnej, laurkę oraz kosz pełen kwiatów. Każdy z uczestników imprezy zabrał piękne upominki do domu, aby po powrocie z Ośrodka wręczyć je mamie.

01 02 03 04

W dniu 25.05.2017r. wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w wycieczce na wieś, w okolice Chojnowa. Uczestnicy wycieczki zwiedzali gospodarstwo wiejskie, mogli na żywo obserwować prace wykonywane przez ludzi na wsi. Podziwiali zwierzęta żyjące na wsi,  grządki oraz obsiane pola. Największą atrakcję stanowił kot gospodyni, który tulił  się do uczestników wycieczki. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, za który pani Marysi dziękujemy.

01 02 03

W maju Lubuskie Biuro Koncertowe odwiedziło Nas z koncertem pt. „Jak skrzypce w kontrabas się zamieniły”. Rodzina Smyczkowskich, czyli instrumentów smyczkowych kłóciła się o to, kto jest ważniejszy. Jak to w rodzinie nie zabrakło rozmów, czułości i humoru, a wszystko to wyrażone zostało poprzez utwory muzyki klasycznej.

01 02 03

W dniu 23.05.2017r. odbyła się wycieczka do Kunic ,,Piknik nad Jeziorkiem”. Odpoczywaliśmy niedaleko jeziora, spędzając aktywnie czas i podziwiając przyrodę. Wyruszyliśmy na spacer wzdłuż linii brzegowej jeziora. Następnie bawiliśmy się chustą animacyjną oraz wykorzystywaliśmy do zabaw ruchowych piłkę. Nie zabrakło na pikniku słodkiego poczęstunku.

01 02 03 04

Dzień 19.05.2017r. obfitował w niespodzianki , gdyż wystąpił u nas w ośrodku Teatrzyk Akuku  z przedstawieniem pt. ,,Kłopoty małej Zosi”. Spektakl opowiada o dziewczynce, która nie pomaga mamie. Sytuacja się zmienia kiedy czarownica  zamienia jej mamę w kwiatka, a Zosia musi ją uwolnić od złego czaru. Wyrusza na Łysą Górę, wraz ze swoim pieskiem. Po drodze odwiedza  babcie, gdzie uczy się pomagania w codziennych obowiązkach. W końcu zdobywa upragnioną wodę i odczarowuje mamę. Wszystkim wychowankom spektakl bardzo się podobał, na twarzach gościł uśmiech, a nasi przybyli artyści dostali na koniec gromkie brawa.


W dniu 19.05.2017r. odbyły się zajęcia plastyczne w ramach realizacji programu pt. ,,Jestem twórczy” - ,,Mandale wiosenne”. Wychowankowie podczas zajęć wykonali przepiękne prace plastyczne, wykorzystując gazety, artykuły plastyczne i świeże kwiaty. Wytwory naszych wychowanków zostaną umieszczone na wystawie plastycznej zorganizowanej przez LBP Filię nr 9.

01 02 03 04

W dniu 18.05.2017r. byliśmy na lekcji bibliotecznej w LBP Fili Nr 2. Zaprzyjaźniona z naszym ośrodkiem pani Beatka prezentowała naszym wychowankom przepiękne do wykonania i bardzo ciekawe propozycje plastyczne związane z nadchodzącym  latem. Uczestnicy zajęć przy pomocy nauczycieli zabrali się do pracy. Wykonali piękne rybki z balonów oraz dekorowali kontury ryb. Nie zabrakło zabaw związanych z muszlami oraz piaskiem. Pani Beatce pięknie za współpracę dziękujemy i obiecujemy, że w przyszłym roku szkolnym będziemy odwiedzać bibliotekę.

01 02 03 04

Dnia 5.06.2017 w palcówce przy ulicy Piechoty 1 odbędzie się „Dzień Rodziny”. Impreza pod hasłem „Bawmy się wesoło”, przeznaczona jest dla Wychowanków Internatu ZPS i Wychowanków Ośrodka Rewalidacyjo- Wychowawczego wraz z rodzinami. Serdeczne zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy, która ma charakter integracyjno- edukacyjny. Nie zabraknie też czas na zajęcia sportowe i wspólną zabawę.

dzien rodziny plakat

W dniu 28.04.2017 r odbyła się impreza integracyjna z okazji 226  Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja .Podczas imprezy wychowankowie wysłuchali historii związanej z obchodami święta na przełomie dziejów. Słuchając piosenek patriotycznych wychowankowie  wykonali przy pomocy nauczycieli symbole narodowe tj. flagi, godło Polski oraz kotyliony. Dziękujemy pani Edycie za przepiękną dekorację na sali z okazji świąt majowych.

01 02 03 04 05 06 07 08

W dniu 14 kwietnia 2017 w naszym ośrodku odbyła się impreza integracyjna pt. ,,Tradycje Wielkanocne”. Każdy zespół miał za zadanie przygotować jedna potrawę i przedstawić tradycje związane ze świętami Wielkanocnymi. Na stole nie zabrakło białej kiełbasy, jaj oraz żuru. Każdy
z wychowanków mógł degustować tradycyjne potrawy. Największą radość sprawiła naszym wychowankom tradycja związana z lanym poniedziałkiem, gdyż każdy z uczestników imprezy został symbolicznie oblany wodą.

01 02 03 04

W dniu 10 kwietnia 2017 odbyła się impreza integracyjna pt. ,,Święto Ziemi”. Wychowankowie przy pomocy nauczycieli poznawali wielozmysłowo ,,dary ziemi”. Uczestnicy zajęć sadzili sadzonki wiosennych kwiatów do skrzyń, które po zajęciach zostały umieszczone na podjeździe od strony podwórka. Każdy z wychowanków wchodząc do budynku może podziwiać piękne kwiaty, które zasadził na zajęciach.


W dniu 05.04.2017 r. odbyły się warsztaty kulinarne pt. ,, Drugie śniadanie” , w ramach realizacji programu pt.,, Wiem co jem”. Uczestnicy zajęć  poznawali wielozmysłowo  zdrowe produkty spożywcze, z których następnie przy pomocy nauczycieli wykonali kanapki na drugie śniadanie. Największa radość wychowankom sprawiła degustacja kanapek z pastą z awokado. Wszystkim rodzicom dziękujemy za dostarczenie produktów spożywczych.

01 02 03 04

W dniu 31 marca 2017r. odbyła się impreza integracyjna pt. ,,Kolory wiosny”. Podczas imprezy wychowankowie poznawali kolory dominujące wiosną w przyrodzie. Jednym z proponowanych zajęć było przyporządkowanie kolorów kwiatów do kolorowych arkuszy papierów. Wychowankowie chętnie bawili się kolorowymi wstęgami z wykorzystaniem elementów metody W. Sherborne. Wszyscy robili kolorowe kwiaty z bibuły oraz wyklejali ,,Panią Wiosnę” kwiatami.

01 02 03 04

23.03.2017r kolejny raz odwiedziło nas Lubuskie Biuro Koncertowe. Koncert pt. „Krakowiaczek jeden i inne tańce ludowe” był muzyczną opowieścią o dawnych polskich obyczajach i tradycjach. Tancerze ubrani w stroje z epoki zaprezentowali narodowe tańce. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy popularną, ludowa piosenkę „Czerwone jabłuszko”. Było wesoło, kolorowo i tanecznie.

01 02 03 04 05

Powitanie wiosny.

Dnia 21.03.2017 wychowankowie ORW powitali wiosnę. Po długiej i momentami mroźnej zimie z przyjemnością ogłosiliśmy przyjście wiosny. Fakt ten uczciliśmy wykonaniem tradycyjnej Marzanny. Następnie podczas zajęć plastycznych rysowaliśmy, wyklejaliśmy wiosenne atrybuty. Efektem naszych zmagań były kolorowe kwiaty wykonane z kolorowego papieru. Nie zabrakło tradycyjnego bociana, który powstał w wyniku wykorzystania różnych materiałów plastycznych.

"Przyszła do nas Pani Wiosna,
cała w sukni z kwiatów.
Uśmiechnięta i radosna,
wśród lecących ptaków.
Witaj Wiosno! Piękna Pani.
Cieszy nas twój powrót.
Zieleń liści, świerszczy granie,
kwiatów pełen ogród."

01 02 03 04

W dniu 10 lutego 2017 w ORW odbyła się impreza pt. ,,Walentynki”. Każdy z uczestników zajęć został obdarowany słodkim ciasteczkiem w kształcie serca. Uczestnicy zajęć losowali losy w kształcie serc, z których można było odczytać wiele pozytywnych komplementów. Wychowankowie mieli za zadanie ozdobić papierowe serca, które różniły się formatem, wielkością i fakturą. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa, podczas której każdy z uczestników imprezy dostał po połówce serca i musiał odnaleźć swoja drugą połowę serca.

01 02 03 04

W dniu 9 lutego 2017 odbyła się w naszym ośrodku impreza integracyjna pt. ,,Bezpieczne ferie”. Nauczyciele przybliżali wychowankom zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw na śniegu, lodowisku itp. Uczestnikom zajęć przypomniano też zasady prawidłowego zachowania podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. Uwieńczeniem imprezy było wykonanie prac plastycznych o tematyce przedstawiającej bezpieczne zabawy w porze zimowej.

01 02 03
04 05 06

W dniu 05.01.2017 w Ośrodku Rewalidacyjno- Wychowawczym wystąpili artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego z koncertem pt. "O Sindbadzie żeglarzu i jego niezwykłym instrumencie”. Artyści oczarowali nas niezwykła muzyka z różnych regionów świata, przedstawiając przygody Sindbada, w ciekawy i trzymający w napięciu sposób. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć i usłyszeć,, na żywo” i w bezpośrednim kontakcie szereg instrumentów muzycznych, poznać ich brzmienie, zaobserwować sposób gry. Uczestnicy zajęć radośnie reagowali na zmieniające się rytmy, głosy i dźwięki. Dziękujemy artystom za pięknie zaprezentowany koncert muzyczny.

01 02 03 04

W dniu 22.12.2016 odbyła się impreza integracyjna pt. ,,Spotkanie wigilijne” w której uczestniczyli wychowankowie ORW z rodzicami oraz cały personel ośrodka. Podczas spotkania uczestnicy zajęć przy pomocy nauczycieli przedstawili inscenizację jasełek. Uroczystość uświetnił występ studentów, którzy zagrali popularne kolędy na skrzypcach i trąbce. Na stole wigilijnym nie zabrakło dwunastu potraw oraz składania sobie życzeń i wspólnego śpiewania. Wszystkim rodzicom dziękujemy za liczne przybycie oraz pomoc w realizacji spotkania.


W dniu 8 grudnia 2016 roku odbyła się impreza integracyjna pt. ,,Zabawa Mikołajkowa”. Na początku imprezy podczas oczekiwania na przybycie Mikołaja zaprezentowana została prezentacja multimedialna dotycząca historii Mikołaja. Następnie do naszego ośrodka przybył Mikołaj wraz z prezentami dla naszych wychowanków. Wszyscy wychowankowie twierdzili, że byli w minionym roku grzeczni, a nauczyciele potwierdzili wersje uczniów, więc Mikołaj podarował im paczki pełne słodyczy i środków do higieny osobistej. Każdy z wychowanków mógł osobiście zatańczyć z Mikołajem. Podczas imprezy były proponowane różnorodne zabawy tj.: przeciąganie liny, wrzucanie śnieżek do celu, loteria fantowa, przyklejanie elementów Mikołaja i bałwanka z zawiązanymi oczami. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne podczas, których Mikołaj pomagał wychowankom w wykonywaniu czapek mikołajkowych. Pod koniec zabawy, każdy mógł degustować słodki poczęstunek. Mikołajowi bardzo podobała się nasza impreza i obiecał, że odwiedzi nas za rok.

01 02 03 04

Dnia 02.12.2016 roku w ośrodku zagościło Lubuskie Biuro Koncertowe z muzycznym przedstawieniem opowiadającym o życiu i kulturze Indian .Muzyka odgrywała ogromną rolę w życiu Indian, towarzyszyła w radosnych i smutnych momentach Ich historii. Stąd różnorodność granych utworów. Muzyka budziła spontaniczne reakcje wśród wychowanków. Nie zabrakło oklasków a nawet tańca. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia tradycyjnych instrumentów indiańskich. Zabawy i uśmiechu było wiele. Czekamy na kolejne koncertu.

01 02 03 04

W dniu 10.11.2016 odbyła się uroczysta impreza integracyjna z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas imprezy został odsłuchany hymn narodowy, uczestnicy imprezy poznali krótka historię związaną z dniem 11 listopada 1918 roku, symbole narodowe oraz ich symbolikę i znaczenie. Podczas imprezy można było słuchać piosenek patriotycznych. Uczniowie pod opieką nauczycieli wykonali piękne flagi, kotyliony oraz kolorowali godło Polski. Wszyscy uczestnicy imprezy byli ubrani na galowo, podczas imprezy panowała podniosła atmosfera.

01 02 03 04
05 06 07

28.10.2016 - odbyła się impreza integracyjna pt. ,,Kolory jesieni”, podczas której wychowankowie zwracali uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie, ze szczególnym uwzględnieniem kolorów dominujących jesienią. Można było podziwiać wielobarwne liście w wielu odsłonach. Uczestnicy zajęć mieli za zadanie je posegregować według koloru i kształtu. Wychowankowie wykonali ciekawe prace plastyczne, tj. przyklejanie kolorowych liści na okrągłe spodki oraz odbijanie konturów liści na kartkach. Wszystkie prace zostały zawieszone na korytarzu ORW.

01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

W dniu 26.10.2016 odbyła się w naszym ośrodku impreza integracyjna pt. ,,Zapachy i smaki jesieni”. Wychowankowie poznawali wielozmysłowo ,,dary jesieni” tj. ziemniaki, marchew, buraki, jabłka, gruszki, śliwy, kapustę, brokuł, cebulę oraz zrobione z nich przetwory w postaci sałatek, dżemów, musów oraz soków. Pani Gosia i pani Edytka przeczytały wesołe wiersze o warzywach zachęcając tym samym naszych wychowanków do spożywania owoców i warzyw. Następnie część wychowanków zajęła się wykonaniem dwóch sałatek owocowej i warzywnej przy pomocy nauczycieli. Niektórzy wychowankowie skupili się na wyklejaniu masami plastycznymi oraz zamalowywaniu konturów owoców i warzyw. Pod koniec imprezy wszyscy wychowankowie degustowali sałatki. Rodzicom dziękujemy za zaopatrzenie wychowanków w słoiki z przetworami oraz owoce i warzywa.


24.10.2016 W ramach obchodów Święta Ziemi wychowankowie ORW posprzątali teren wokół ośrodka. „Uzbrojeni” w rękawiczki, worki, i miotły sprawiliśmy, że plac zabaw i wejście przed szkołą zalśniło czystości. Słońca i zapału do pracy nie brakowało.

04 02 03 01
05 06 07 08

W dniu 17.10.2016 odbyły się warsztaty plastyczne w ramach realizacji programu ,,Jestem twórczy” pt. ,,Jesienna pocztówka”. Po wspólnym powitaniu, wychowankowie poznawali wielozmysłowo ,,dary jesieni”. Następnie pod opieką nauczycieli wykonali różnorodne prace plastyczne pokazujące jesień w wielu barwnych odsłonach. Podczas warsztatów nauczyciele wykorzystywali następujące techniki plastyczne: malowanie dziesięcioma palcami, stemplowanie, malowanie farbami, kredkami, wyklejanie plasteliną, frotaż, collage itd. Wychowankom podczas pracy nie brakowało dobrego humoru. Po zakończeniu każdy mógł zaprezentować swoją pracę i pokazać ją kolegom i koleżankom. Prace plastyczne wykonane podczas warsztatów ozdobiły ściany stołówki oraz tablice na korytarzu.

01 02 03

Dnia 14.09.2016 uczniowie ośrodka rewalidacyjnego pożegnali lato podczas festynu zorganizowanego przez stowarzyszenie „Persona”. Święto pieczonego ziemniaka- pożegnanie lata” było świetną okazja do wspólnej zabawy oraz rywalizacji podczas licznych konkursów i zabaw sportowych. Pogoda i humory dopisywały. Nie pozostało nam nic innego jak powitać złocistą jesień, a na kolejne lato czekać do przyszłego roku.

Święto\\"\"
GALERIA

Dnia 13.09.2016 uczniowie ORW uczący się w Domu Pomocy przy ul Kubusia Puchatka pożegnali lato wspólnym piknikiem. Podczas zabawy nie zabrakło smacznych i zdrowych przekąsek z warzyw i owoców. Pogoda dopisywała, więc wszyscy chętnie korzystali z ostatnich letnich promieni słońca Do wspólnego biesiadowania dołączyli absolwenci szkoły mieszkający obecnie w Domu Pomocy. Lato, które jest już tylko wspomnieniem ustępuje miejsca kolorowej jesieni. Cóż „Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą…”

01 02 03 04

Witamy w Nowym Roku Szkolnym 2016/2017

Dnia 1.09 o godz. 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom ośrodka życzymy udanego roku pełnego sukcesów i radości.

2015-2016

 

Dzień 04.06.2016 był ,,Dniem Otwartym” naszego Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego. W naszej szkole można było zwiedzić placówkę, zapoznać się z ofertą edukacyjna placówki, porozmawiać ze specjalistami. Na podwórku ośrodka odbywały się zawody sportowe oraz atrakcyjne zabawy ruchowe . Można było uczestniczyć w warsztatach plastycznych podczas których wykonywana była biżuteria, ozdoby z masy solnej oraz plakaty o tematyce przyrodniczej. Na warsztatach kulinarnych proponowane były smaczne i zdrowe przekąski. Nie zabrakło zabaw z psem w ramach zajęć z dogoterapii. Wszystkim przybyłym wychowankom i ich rodzinom dziękujemy za przybycie i aktywne uczestnictwo w proponowanych zajęciach.

01 02

01.06.2016 uczestniczyliśmy w festynie rekreacyjnym z okazji Dnia Dziecka pt. ,, Razem dla dzieci – w trosce o rozwój i wzmacnianie uzdolnień” , zorganizowanym przez TPD . Bardzo miło spędziliśmy czas, organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Słuchaliśmy piosenek z filmu Walta Disneya oraz oglądaliśmy prezentacje zespołów MCK oraz szkół z Legnicy i regionu. Odbyło się podsumowanie wystawy ,, Moja mała ojczyzna”. Degustowaliśmy ciasta i słodycze. Każdy z uczestniczących w festynie wychowanków dostał słodki upominek. Jednocześnie pragniemy podziękować rodzicom za pomoc w opiece nad wychowankami podczas festynu.

01 02 03

24.05.2016 odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Serce dla mamy”. Pani Dorotka przypomniała wychowankom o zbliżającym się święcie i zaproponowała uczestnikom zajęć wykonanie laurek dla mam. Przedstawiła kilka sposobów wykonania serc i laurek. Wszyscy aktywnie na miarę swoich możliwości wykonywali laurki dla swoich kochanych mam. W tle leciały piosenki o tematyce związanej z rodziną.

01 02 03 04 05

17.05.2016 odbyła się impreza integracyjna pt. "Nowalijki”. Na zajęciach uczestnicy zajęć poznawali nowalijki wielozmysłowo. Następnie musieli je rozpoznawać po zapachu, smaku bez udziału wzroku. Nie zabrakło tez pysznych sałatek i kanapek z nowalijkami, które zostały wykonane przez wychowanków przy pomocy nauczycieli. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za pomoc w organizacji zajęć.

01

W dniu 26.04.2016 odbyła się w naszym ośrodku impreza integracyjna pt. "Kolory wiosny”. Podczas imprezy wychowankowie poznawali ,,dary wiosny”, ze zwróceniem uwagi na barwy dominujące
w przyrodzie wiosną. W czasie zajęć uczestnicy zajęć poznawali wielozmysłowo kwiaty, obserwowali plansze z pejzażami wiosennymi, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kolory. Nie zabrakło też ulubionych zajęć plastycznych, gdzie każdy z wychowanków mógł zaprezentować swoje możliwości manualne. Na koniec spotkania uczestnicy imprezy mieli czytane wiersze o wiośnie.

01 02 03 04 05 06

21.04.2016 odbyła się w naszym ośrodku impreza integracyjna pt. ,,Święto Ziemi”. Wszyscy wychowankowie brali udział w zajęciach proponowanych przez nauczycieli. Skorzystaliśmy ze słonecznego dnia i wyszliśmy na teren zielony wokół naszego szkolnego budynku. Zajmowaliśmy się sprzątaniem i segregowaniem śmieci. Następnie oglądaliśmy film edukacyjny związany z tematycznie ekologią.

01

23.03.2016 odbyła się w naszym ośrodku impreza integracyjna pt. ,,Śniadanie Wielkanocne”. Pani Ela opowiadała przepięknie o tradycjach i zwyczajach związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Spotkanie zostało przygotowane przez nauczycielki wraz z rodzicami wychowanków. Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy, które są spożywane podczas świat. Wszyscy słuchając muzyki o tematyce związanej ze świętami, chętnie degustowali przygotowane potrawy oraz słodkie ciasta.

01 02 03 04 05 06

W dniu 18.03.2016 odbyły się w naszym ośrodku zajęcia integracyjne pt. "Tradycje Świat Wielkanocnych”. Panie nauczycielki prezentowały wychowankom tradycje związane ze świętami tj. malowanie i zdobienie pisanek różnymi technikami, pokazywały sposoby wykonania palm . Następnie uczestnicy zajęć wykonali przy pomocy nauczycieli wspaniałe palmy, które ozdobiły pomieszczenia naszego ośrodka. Część palm została przekazana do LBP Filii nr 1.

01 02 03
04 05 06

17.03.2016 - byliśmy wraz z wychowankami na lekcji bibliotecznej w LBP Fili Nr 1. Panie pracujące w bibliotece przygotowały szereg atrakcji tj. zajęcia ze stymulacji polisensorycznej, muzyczne oraz spotkanie z literaturą pt. "Wiosna w literaturze”. Wychowankowie byli zachwyceni miłą atmosferą panująca w bibliotece oraz zajęciami plastycznymi, podczas których mogli poznać nowe techniki plastyczne. Po skończonych zajęciach wychowankowie zabrali swoje prace plastyczne do ORW. Dziękujemy Paniom z LBP przy ul. Gojawiczyńskiej za ciekawe zajęcia. Jednocześnie deklarujemy, że będziemy uczestniczyć w następnych zajęciach.

01 02 03 04
05 06 07 08

W dniu 16.03.2016 odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Dekoracje wielkanocne”. Podczas imprezy wychowankowie przy pomocy nauczycieli wykonywali ozdoby świąteczne. Większość ozdób była wykonana z masy solnej , którą przygotowała wraz ze swoim zespołem pani Dorotka. Każdy z wychowanków zrobił dowolną ilość ozdób, które będą zdobić sale w naszym ośrodku. W czasie zajęć wszyscy byli szczęśliwi, gdyż mogli rozwijać swoje zamiłowania plastyczne.

01 02 03 04 05 06

W dniu 04.03.2016r. odbyła się w naszym Ośrodku Rewalidacyjno – Wychowawczym impreza z okazji ,,Dnia Kobiet”. Wszystkie kobiety te duże i te małe dostały piękne laurki i kwiatki wykonane przez uczestników zajęć. Następnie podczas imprezy wszyscy wspólnie muzykowali, nie zabrakło piosenek związanych tematycznie z obchodzonym świętem. Bawiliśmy się także z chustą animacyjną, były wspólne tańce. Pod koniec spotkania był poczęstunek, gdzie można było spróbować ciasta i napić się pysznego kompotu. Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu imprezy.

01 02 03
04 05 06

W dniu 19 lutego 2016r. odbyły się w naszym ośrodku zajęcia warsztatowe pt.: "Dbamy o zwierzęta zimą”. Zajęcia miały za zadanie przybliżyć naszym uczestnikom zajęć problemy, z jakimi borykają się zwierzęta w porze zimowej. Przy pomocy nauczycieli wychowankowie wykonali ekologiczne karmniki dla ptaków, wykorzystując do budowy materiały z recyklingu. Karmniki z jedzeniem przy pomocy pana Krystiana zawieszone zostały na drzewach znajdujących się na podwórku ORW.

01 02 03 04 05 06

27.01.2016 – odbyła się impreza integracyjna pt.: ,,Zabawa karnawałowa” zorganizowana przez nasze nauczycielki wraz z rodzicami. Podczas zabawy przygrywał nam profesjonalny zespół muzyczny pt. ,,Climat”. Wszyscy wychowankowie byli ciekawie poprzebierani. W czasie imprezy uczestnicy zabawy prezentowali swoje przebrania, za które otrzymali gromkie brawa i pyszne słodycze. Wychowankowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach ruchowych i tanecznych. Częścią finałową naszego balu było poszukiwanie ,,Kopciuszka”. Na uczestników zabawy, którzy chcieli nieco odpocząć czekał poczęstunek w postaci ciast, ciasteczek i napoi. Wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszej imprezy pięknie dziękujemy.

01 02 03 04 05 06

05.01.2016 – odbył się Koncert Noworoczny na , którym wystąpił nasz uczestnik zajęć Aleksander. Wychowanek zaprezentował nam wiele pięknych polskich kolęd , niekiedy z własną aranżacja . Na koncercie pojawili się najbliżsi Aleksandra, którym dziękujemy za przybycie. Podczas koncertu wszyscy włączyli się w wspólne kolędowanie oraz granie na instrumentach muzycznych. Olek dostał dużo oklasków oraz wiele podziękowań.

01kn 02kn 03kn

22.12.2015 – odbyło się spotkanie wigilijne w naszym ośrodku. W spotkaniu uczestniczyli uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych z rodzicami oraz cały personel ośrodka. Nasi wychowankowie zaprezentowali kolędy, grając na instrumentach muzycznych. Poznaliśmy zwyczaje świąteczne, które przedstawiły nam pani Gabrysia z panią Elą. Dzięki staraniom rodziców i personelu mogliśmy spróbować potraw wigilijnych. Podczas spotkania wychowankowie dostali słodkie upominki pod choinkę. Wszystkim rodzicom dziękujemy za liczne przybycie oraz pomoc w realizacji spotkania.

01 02 03
04 05 06 07

15.12.2015 – uczestniczyliśmy w wycieczce do Restauracji KFC w Galerii Piastów w Legnicy. Podczas wycieczki towarzyszyli nam rodzice wychowanków. Uczestnicy zajęć przeżyli wspaniałe chwile w miłej atmosferze uczestnicząc w zorganizowanym przyjęciu w KFC. Dziękujemy pracownikom restauracji KFC za miłe przyjęcie i darmowy poczęstunek.

01 02 03 04
05 06 07 08

09.12.2015 – odbyła się impreza integracyjna pt. "Mikołajki” dla naszych uczestników zajęć wraz z rodzicami. Zaproszeni zostali, także absolwenci naszego ośrodka. Podczas imprezy wychowankowie zostali obdarowani paczkami , które otrzymaliśmy od pana Prezydenta Miasta Legnicy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawach proponowanych przez nauczycieli tj. rozwiązywanie krzyżówki , przeciąganie liny z Mikołajem, loteryjkach świątecznych, konkursach sportowych oraz zajęciach plastycznych połączonych z wykonywaniem ozdób choinkowych. W trakcie zabawy wystąpiły z programem artystycznym dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Legnicy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wszystkim rodzicom i nauczycielom , którzy aktywnie włączyli się w zorganizowanie uroczystości pięknie dziękujemy.

01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11
12 13 14 15
16 17 18 19
20 21 22

01.12.2015 – zorganizowana była impreza integracyjna dla naszych uczestników zajęć pt. "Ozdoby świąteczne”. Wychowankowie poznali szereg technik plastycznych umożliwiających wykonanie ozdób choinkowych. Uczestnicy zajęć chętnie dekorowali bombki i wykonywali różnorodne, a zarazem przepiękne ozdoby świąteczne. Wszystkie prace wychowanków zostały zawieszone na korytarzu i stołówce, gdzie stanowią cenny element dekoracji.

02 03 04 11 13 14
12 01 05 06
07 08 09 10

27.11.2015 – odbyła się zabawa integracyjna ,, Andrzejki”. Większość uczestników zajęć była ciekawie przebrana. Każdy z zespołów zaprezentował jedna wróżbę Andrzejkową . Wszyscy uczestnicy zabawy chętnie sobie wróżyli. Nie zabrakło też zabaw ruchowych z chusta animacyjną. Na koniec wspólnej zabawy wszyscy degustowali ciasta i ciasteczka , które przygotowały mamy naszych uczestników zajęć. Za pomoc w organizacji zabawy wszystkim rodzicom pięknie dziękujemy.

01 02 03 04 05
06 07 08 09

19.11.2015 – odbyło się zebranie dla rodziców uczestników zajęć rewalidacyjno – wychowawczych. Podczas spotkania rodzice mieli możliwość posłuchać wykładu pracownika Stacji Sanepid z Legnicy na temat: ,,Racjonalne odżywianie dzieci i młodzieży. Znaczenie drugiego śniadania”. Wszystkim przybyłym rodzicom dziękujemy za udział w zebraniu i zapraszamy do dalszej współpracy.

01

12.11.2015 - byliśmy wraz z wychowankami na lekcji bibliotecznej w LBP Fili Nr 1. Jak zwykle byliśmy mile zaskoczeni , gdyż Panie pracujące w bibliotece przygotowały szereg atrakcji tj. zajęcia plastyczne, muzyczne oraz spotkanie z literaturą pt. ,, Jesień w literaturze”. Wychowankowie byli zachwyceni miłą atmosferą panująca w bibliotece oraz bardzo dużą ilością książek. Po skończonych zajęciach wychowankowie zabrali swoje prace plastyczne do ORW, gdzie zdobią ściany korytarza. Dziękujemy Paniom z LBP przy ul. Gojawiczyńskiej za miłe przyjęcie. Jednocześnie deklarujemy, że będziemy uczestniczyć w następnych zajęciach.

01 02 03 04

06.11.2015 - odbyła się impreza integracyjna pt. ,, Kolory jesieni”, podczas której uczestnicy zwracali uwagę na zmiany w przyrodzie , ze szczególnym uwzględnieniem barw. Wychowankowie mieli do dyspozycji podczas zajęć wiele ilustracji przedstawiających jesień, w wielu odsłonach barwnych. Mogli podczas zajęć rozwijać się twórczo i społecznie. Wykonywali piękne prace plastyczne np. odbijając liście , pieczątki oraz wykonując pejzaże jesienne z nakrętek.

01 03 05 07
02 04 06 08

27.10.2015 – nasi uczestnicy zajęć brali udział w imprezie integracyjnej pt.,, Smaki i zapachy jesieni”. Podczas imprezy poznawali wielozmysłowo smaki i zapachy dominujące w przyrodzie jesienią. Wychowankowie przy pomocy nauczycieli wykonali surówkę z warzyw oraz sałatkę owocową, które chętnie degustowali. Nie zabrakło zajęć sportowych, które wpłynęły na poprawę sprawności ruchowej. Niektórzy wychowankowie wykorzystali inne walory warzyw i wykonali z nich ciekawe prace plastyczne.

01 02 03 04

23.10.2015 – odbyła się impreza integracyjna pt.: ,,Jesienne witaminy”. Uczestnicy zajęć poznawali wielozmysłowo ,,Dary jesieni” ze szczególnym zwróceniem uwagi na wartości odżywcze warzyw i owoców. Impreza składała się także z części kulinarnej, gdzie wychowankowie degustowali przetwory owocowo-warzywne. Na koniec imprezy wychowankowie przy pomocy nauczycieli wykonywali ozdoby o tematyce jesiennej na korytarz szkolny.

b_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_2015-2016_jesiennewitaminy_01.jpg b_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_2015-2016_jesiennewitaminy_02.jpg b_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_2015-2016_jesiennewitaminy_03.jpg

22.10.2015 - uczestnicy zajęć brali udział w X Dolnośląskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Dobroszycach. Nasi wychowankowie uczestniczyli w czterech dyscyplinach sportowych tj. rzut piłki do bramki, zbijanie kręgli, przejście przez tunel oraz pokonanie w dowolnym stylu ławeczki. Oprócz dobrej zabawy dla uczestników imprezy sportowej przewidziany był posiłek oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy z olimpiady wrócili w z medalami i w dobrym humorze.


09.10.2015 – odbyła się impreza integracyjna z okazji urodzin Kuby M. i Kasi. D. Podczas spotkania wychowankowie wspaniale się bawili, nie zabrakło życzeń , prezentów oraz zabaw tanecznych. Prym wiódł Kamil R. , który nie rozstawał się z mikrofonem i próbował śpiewać znane mu piosenki dedykując je solenizantom. Nie można pominąć wspaniałych wypieków mam naszych wychowanków, za które pięknie dziękujemy.

b_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_2015-2016_urodzinykubyikasi_01.jpg b_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_2015-2016_urodzinykubyikasi_02.jpg

24.10.2016 W ramach obchodów Święta Ziemi wychowankowie ORW posprzątali teren wokół ośrodka. „Uzbrojeni” w rękawiczki, worki, i miotły sprawiliśmy, że plac zabaw i wejście przed szkołą zalśniło czystości. Słońca i zapału do pracy nie brakowało.


W dniu 10.11.2016 odbyła się uroczysta impreza integracyjna z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas imprezy został odsłuchany hymn narodowy, uczestnicy imprezy poznali krótka historię związaną z dniem 11 listopada 1918 roku, symbole narodowe oraz ich symbolikę i znaczenie. Podczas imprezy można było słuchać piosenek patriotycznych. Uczniowie pod opieką nauczycieli wykonali piękne flagi, kotyliony oraz kolorowali godło Polski. Wszyscy uczestnicy imprezy byli ubrani na galowo, podczas imprezy panowała podniosła atmosfera. 

BAZA LOKALOWA
08.jpg01.jpg03.jpg05.jpg07.jpg09.jpg06.jpg04.jpg02.jpg
GALERIA SZKOLNA
ref.jpgwefwe.jpgwefw.jpgvger.jpgfwre.jpg04dzien_matki_2012.jpgwef.jpg02dzien_matki_2012.jpg07dzien_matki_2012.jpgefv.jpg10dzien_matki_2012.jpg
Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy
ul. Piechoty 1; 59-220 Legnica
tel/fax: 76 7233434; orw@zpslegnica.edu.pl
Wykonanie i administracja
Bogumił Leśnikowski